سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در دوران پساکرونا، هر چیزی را نباید خورد...

در دوران پساکرونا، هر چیزی را نباید خورد

چکیده :بیخود نبود که تا دل هرزه گرد جناب حافظ، رفت به چین زلف او، با غذاهایی که خورد، چنان مذاق و مزاجش بهم خورد که خواجه دید: زآن سفر دراز خود، عزم وطن نمی کند!.... فقط بیچاره در زلف پرپیچش به خود می...


رضا رفیع

خداوکیلی این چینی ها موجودات عجیبی اند. یعنی عجیب، چند دقیقه اولشونه!….من اگر صد نفر هم اصرار کنند و تو بگو از طریق رسانه ملی، جایزه های باب میلی هم بگذارند، باز نمی توانم حتی میگو بخورم؛ چون از بچگی نخوردم و ذائقه ام با این غذای خوب دریایی جور نیست. مگر که کسی چیزی نگوید و یواشک بگذارد لای ساندویچ کالباس و سوسیس مان و اینطوری به خوردمان دهد که نفهمیم از کجا خوردیم!

آن وقت این چینی های عجیب و غریب، بدون اینکه گلچین کنند، هرچی که دستشان بهش می رسد و می بینند که دارد می جنبد، سریع آن را می لمبند!…. ای کارد بخورد به آن شکمتان که با این طرز غذاخوردن تان، هم خودتان را گرفتار کردید، هم ما و کلّ دنیا را!….. آخه، خفاش هم خوردن داره؟!….ما سالها پیش یک خفاش شب داشتیم، سریع اعدامش کردیم. بدون اینکه ریشه های جنایت هایش را از بُعد روانشناسی و جامعه شناختی، به عنوان یک بیمار بدبخت بررسی و کندوکاو کنیم. یعنی این قدر از خفاش بدمان می آید. آن وقت بیایم روز روشن، ناهار، آبگوشت خفاش درست کنیم؟!…. آن هم بدون ترشی و پیاز؟!….

حالا شاید بفرمایید که این اهالی همه چیزخور چین و ماچین، دهها سال است که دارند هر جک و جانوری را که بجنبد، می خورند؛ چطور الان خفاش عامل ایجاد کرونا شده؟!…. بله خب، شما صحیح می فرمایید. اما این احتمال را هم باید بدهید که شاید این دفعه، خفاش را قبلش خوب نشستند و خوردند. در صورتی که حداقل باید به مدت ده دقیقه در مایع ضد عفونی سبزیجات و جنبنده جات، قرار داده شده و خوب آبکشی شود. بالاخره توی چینی ها هم هستند کسانی که مسائل بهداشتی را پشت گوش بندازند. همه اش که به ما نمی رسد.

بیخود نبود که تا دل هرزه گرد جناب حافظ، رفت به چین زلف او، با غذاهایی که خورد، چنان مذاق و مزاجش بهم خورد که خواجه دید: زآن سفر دراز خود، عزم وطن نمی کند!…. فقط بیچاره در زلف پرپیچش به خود می پیچیده!….

البته این نکته و این واقعیت را هم گفته باشم که ما الان ۸۲ میلیون هستیم، بعضی خانواده ها برای تامین شام شب شان مصیبت دارند؛ آن وقت تصور کنید که یک میلیارد و سیصد و خرده ای جمعیت می داشتیم، چی می شد؟!…. هر کس زودتر خوابش می برد، بقیه می خوردنش!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.