سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد مقامات ارشد پاکستان از سیاست‌های هند علیه مسلمانان این کشور...

انتقاد مقامات ارشد پاکستان از سیاست‌های هند علیه مسلمانان این کشور

چکیده :عمران‌خان تصریح کرد: در حالی که تمام توجه جهان به موضوع کرونا جلب شده است، نسل‌کشی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی ادامه دارد و حزب بی.جی.پی کرونا را بهانه کرده و دولت هند افکار و اندیشه‌های سازمان افراط‌گرای هندوی آر.اس.اس را علیه مسلمانان در کشمیر پیاده...


نخست‌وزیر و وزیر خارجه پاکستان با انتقاد از سیاست‌های سرکوبگرانۀ دولت هند علیه مسلمانان این کشور، نسبت به «اندیشه‌های افراط‌گرایانۀ سازمان آر.اس.اس» هشدار دادند.

به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان در حساب شخصی خود در توئیتر، اقدامات دهلی تو در کشمیر را «نسل‌کشی آشکار» دانست و سیاست‌های دولت هند در این منطقه را «فاشیست هندو» توصیف کرد.

عمران‌خان تصریح کرد: در حالی که تمام توجه جهان به موضوع کرونا جلب شده است، نسل‌کشی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی ادامه دارد و حزب بی.جی.پی کرونا را بهانه کرده و دولت هند افکار و اندیشه‌های سازمان افراط‌گرای هندوی آر.اس.اس را علیه مسلمانان در کشمیر پیاده می‌کند.

نخست‌وزیر پاکستان خاطرنشان ساخت: دولت هند با لغو خودمختاری کشمیر عملاً درحال تغییر بافت جمعیتی منطقۀ کشمیر است، درحالی‌که این کار مخالفت آشکار با قوانین بین‌المللی و تفاهم‌نامه‌های گذشته ازجمله تفاهم‌نامۀ “جنوا” است. هیچ کشوری حق ندارد بافت جمعیت کشمیر را تا زمان برگزاری همه‌پرسی تغییر دهد و بومیان منطقه را به اقلیت تبدیل کند.
عمران‌خان تاکید کرد: این وظیفه نهادهای بین‌المللی است که در رابطه با مساله کشمیر موضعی شفاف و قاطعانه داشته باشند.

️”شاه محمود قریشی”، وزیر خارجۀ پاکستان نیز با ارسال نامه‌ای به اعضای سازمان همکاری اسلامی و دبیرکل سازمان ملل نسبت به وضعیت وخیم مسلمانان هند به‌ویژه در منطقۀ کشمیر هشدار داد.

قریشی ضمن انتقاد از اتهام‌ هند که مسلمانان این کشور را عامل انتشار کرونا معرفی کرده است، خاطرنشان ساخت: این اتهام‌زنی می‌تواند مشکلات بسیاری را برای مسلمانان هند ایجاد کند، اما دولت دهلی نو به حقوق مسلمانان توجه نمی‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت فعلی هند مجری افکار سازمان افراط‌گرای هندوی آر.اس.اس است و ایجاد اختلاف بین مسلمانان و هندوها را به سود خود می‌داند.

وزیر خارجۀ پاکستان با اشاره به افزایش حملات هندوها به مسلمانان طی ماه‌های اخیر، تاکید کرد: نهادهای بین‌المللی و کشورهای مختلف باید برای حفاظت از جان اقلیت مسلمان در هند تلاش کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.