سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشکل اساسی و بزرگتر از کرونا سلطهٔ جبارانهٔ متکی به سر نیزه و نیز سلطهٔ نظام استبدا...

مشکل اساسی و بزرگتر از کرونا سلطهٔ جبارانهٔ متکی به سر نیزه و نیز سلطهٔ نظام استبداد دینی بر پایهٔ ولایت مطلقهٔ فقیه بر ملت ایران است

چکیده :مدت مدیدی است که تولید و اقتصاد ایران برای بدست آوردن حمایت چین از نظام استبداد دینی (که البته به آن هم دست نیافتند) قربانی کالاهای بنجل چینی شده‌اند. از این نکته که بگذریم حقیقت این است که در انتخاب میان جان و سلامت انسان‌ها و پول و اقتصاد، علی خامنه‌ای پول را بر جان و سلامت و حیثیت و آبروی انسان‌ها ترجیح می‌دهد، حسن روحانی هم از این قماش است....


ابوالفضل قدیانی

هوالحکیم

رئیس نظام استبداد دینی آقای خامنه‌ای در نیمهٔ شعبان سخنرانی داشت این سخنرانی مانند دیگر سخنرانی‌های وی هیچ نکته تازه‌ای نداشت سخنانی فرافکنانه ، تکراری پر از تعارف و کلی گویی. دراین سخنرانی از زحمات و خدمات جامعه پزشکی، پرستاری و جامعه درمانی تقدیر وتشکر و تمجید کرد( البته بدون هیچ اشاره ای به جان باختن و قربانی شدن مظلومانهٔ تعدادزیادی از پرسنل پزشکی،پرستاری و کادر درمانی به خاطر کمبود تجهیزات و امکانات حفاظتی) سپس به تمجید و ستایش از نیروهای تحت فرمانش و بازوهای سرکوبگر خود پرداخت، از ابتکارات و کشفیات آنان سخن به میان آورد و به تحسینشان زبان گشود.

علی‌الظاهر آخرین ابتکار یا کشف سپاه همان رونمایی از دستگاه ویروس یاب بود که افتضاحی در داخل و خارج ایجاد کرد و مضحکه خاص و عام شد تا جایی که حتی وزارت بهداشت و درمان دولت مطیع و تحت فرمان هم اعلام کرد که این دستگاه مورد تائید ما نیست.
در بخشی از سخنانش به انتقاد از کشورهای غربی پرداخت مشخصا” به مصادرهٔ ماسک و دستکش کشوری توسط کشور دیگر در اروپا و امریکا اشاره کرد.

البته مصادرهٔ ماسک کشوری توسط کشور دیگر زشت و نارواست ولو این که بهای آن هم پرداخت شود. اما در حیرتم از او که مصادرهٔ ماسک و دستکش که بهایش هم پرداخت شده را می بیند اما مصادره و تصاحب اموال ملت را توسط خودو اطرافیان و زیردستانش را نمی بیندکه البته نمی‌خواهد ببیندچون دیدنش برای او وحشت افزا و عذاب‌آور است شاید در این خیال خام باشد که مردم هم این مصادره و تصاحب اموال ملی را نمی بینند اما مردم چشمان باز و ناظری دارند و هم از آگاهی لازم در این امور برخوردارند و حتماً دیر یا زود برای بازستاندن تمامی حقوق خود قیام خواهندکرد. مردم تا ابد ظلم و ستم و فقر و گرسنگی را تحمل نخواهند کرد.

در سخنان وی چند نکته هست که باید روی آن نکات اندکی مکث کنم

۱_گفت: «جهش تولید یک امر حیاتی است که به هر قیمت باید انجام شود» همه می‌دانند علیرغم تمام آمار سازی ‌های دولتی رشد اقتصاد در سال ۹۸ منفی بود حال چه ۶درصد باشد چه ۹درصد این کوچکتر شدن اقتصاد یعنی بحران اقتصادی. رشد منفی بعلاوه کسری بودجهٔ بیش از ۶٠ درصدی و عدم توان سرمایه گذاری در عرصه‌های مختلف ‌ونیز عدم توان جذب سرمایه در تولید و تجارت جهت ایجاد اشتغال نشان دهندهٔ وخامت اوضاع اقتصادی، بطریق اولی نشانهٔ سوء مدیریت و ناکارآمدی مزمن مدیریت حکومت در عرصه‌های مختلف است. حال در این وضعیت اقتصادی جهش تولید چگونه به ذهن وی متبادر شده است معلوم نیست. خودبینی او چنان است که حتی پنج درصد هم احتمال نمی‌دهد که مردم هم می‌فهمند شاید به توصیهٔ چرچیل عمل می‌کند! آخر با کدام منابع مالی، با کدام جذب سرمایه؟با کدام اعتماد به این حاکمیت بی اعتبار، تولید گسترش پیدا کند که بعدا” به جهش برسد. مدت مدیدی است که تولید و اقتصاد ایران برای بدست آوردن حمایت چین از نظام استبداد دینی (که البته به آن هم دست نیافتند) قربانی کالاهای بنجل چینی شده‌اند. از این نکته که بگذریم حقیقت این است که در انتخاب میان جان و سلامت انسان‌ها و پول و اقتصاد، علی خامنه‌ای پول را بر جان و سلامت و حیثیت و آبروی انسان‌ها ترجیح می‌دهد، حسن روحانی هم از این قماش است. آن مطلبی که از قول حسن روحانی نقل شده «اگر دومیلیون نفر هم از کرونا بمیرند بهتر از آن است که سی میلیون گرسنه به خیابان‌ها بیایند» ولو این که تکذیب هم کرده باشد ذهنیت آقای خامنه‌ای و آقای روحانی همین است که نقل شده چون اصل برای آنان حفظ قدرت به هر قیمت و به هر وسیلهٔ ممکن می‌باشد.
برای حفظ قدرت پول می خواهند. علت این که در این شرایط خطرناک علیرغم هشدار کارشناسان اقدام به حذف زود هنگام محدودیت‌ها می‌کنند و بر راه اندازی اقتصاد و کسب و کار اصرار می‌ورزند همین است که آقای خامنه‌ای نمی‌خواهد از دارایی و ثروتی که از مردم مصادره و تصاحب کرده برای مردم هزینه کند لذا ولو این که جان مردم در خطر باشد باید خود هزینهٔ خود را تأمین کنند تا خود کامه ایران بتواند با گرسنگی دادن به مردم با پول و ثروتشان هزینهٔ ٔجاه طلبی‌های خود در نگهداشتن مستبد آدمکشی مانند بشار اسد را پرداخت کند، هزینه‌های حزب ا… لبنان، دخالت در یمن و عراق حتی بعضی کشورهای افریقایی را داشته باشد.

۲_ گفت: «کرونا یک مشکل بزرگ است برای بشریت امروز یک ابتلای بزرگ و خطرناکی است که به بشریت روی آورده لاکن این در مقایسه با بسیاری از مشکلات چیز کوچکی به حساب می‌آید ما مشکلات فراوانی در دنیا و کشور خودمان مشاهده کردیم و داشتیم که از این حادثه کمتر نبود بلکه بیشتر بود» به نظر من مشکل اساسی و بزرگتر از کرونا در این کشور سلطهٔ جبارانهٔ متکی به سر نیزهٔ علی خامنه‌ای و نیز سلطهٔ نظام استبداد دینی بر پایهٔ ولایت مطلقهٔ فقیه موسوم به نظام جمهوری اسلامی بر این ملت و کشور است.

امید است با اراده ملّت بزرگ ایران،با رفراندوم تغییر نظام استبداد دینی و جایگزین شدن یک نظام جمهوری دمکراتیک سکولار،مردم از ظلم و ستم آقای خامنه‌ای و ویرانگری‌های نظام جمهوری اسلامی خلاص شوند.

۳_ اما ریاکارانه ترین و مزورانه ترین بخش سخنرانی وی آن بخشی بود که سخن از عدالت در قدرت، عدالت در ثروت، عدالت در سلامت ایجاد مواسات در جامعه کمک به مستمندان و محرومان به میان آورد و از اغنیاء خواست که به کمک محرومان و نیازمندان بروند، یک نمونه از مواساتش اقدام امام جمعه‌اش در ایرانشهر بود که افتضاح به بار آورد و همگان دیدند که چگونه از سر تکبر و تحقیر پول ناچیزی به دست نیازمندان می داد. اعتراض و انتقاد آنقدر بالا گرفت که امام جمعه ناچار به استعفاء شد. آقای خامنه‌ای هنگامی که دم از عدالت و کمک به نیازمندان می‌زند اصلا” به روی خود نمی آورد که تمامی ثروت و دارائی آنان را به یغما و چپاول برده آنان را به فقر و فاقه کشانده و بخش عظیمی از این دارائی در ستاد اجرائی فرمان ۸ ماده‌ای، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی، قرار گاه خاتم الانبیاء سپاه و احتمالا” بنیادها و بنگاه‌های دیگر انباشته است که باید به صاحبان اصلی آن ثروت عظیم که بالغ بر صدها میلیارد دلار تخمین زده می شودبرگردد باید مردم حقوق خود را باصدای بلند طلب کنند و ثروت و دارائی خود را که جزئی از حقوق حقهٔ آنان است از چنگ علی خامنه ‌ای خارج کنند. آن ثروت آن قدر عظیم است که با ده درصد آن می توان چندین ماه به نیازمندان و کسانی که شغل خود را از دست داده‌اند حقوق پرداخت، که به قرنطینه خود ادامه دهند تا بحران ویروس کرونا خاتمه پیدا کند. آنقدر انباشت ثروت و دارائی مردم در بنیادهای مذکور در فوق و عدم هزینهٔ آن برای صاحبان حقیقی ثروت رسواست که وجدان بعضی از طرفداران نظام را هم آزرده است صدایشان در آمده و لب به اعتراض گشوده‌اند که چرا این پول‌ها را در این شرایط بحرانی خرج مردم نمی کنید.

ولی گوش مستبد امروز ایران به این حرف‌ها بدهکار نیست اما ملت ایران روزی از او حساب سختی خواهند کشید.
به امید خلاصی ملت ایران از شر استبداد

و العاقبه للمتقینDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.