سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید: مسلمانان میانمار، هند و چین را دریابید/ نباید ...

پیام شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید: مسلمانان میانمار، هند و چین را دریابید/ نباید روابط اقتصادی و سیاسی با بعضی از کشورها باعث شود مسئولان کشورمان دست از حمایت مسلمانان مظلوم بکشند و رفتاری منفعلانه داشته باشند

چکیده :همانگونه که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی حمایت از مظلومان و مستضعفان را راهبرد خود اعلام کرده است؛ نباید روابط اقتصادی و سیاسی با بعضی از کشورها باعث شود مسئولان کشورمان دست از حمایت مسلمانان مظلوم بکشند و رفتاری منفعلانه داشته...


شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با صدور بیانیه‌ای نسبت به وضعیت اسفبار مسلمانان در میانمار، هند و چین ابراز نگرانی کردند و از سران کشورهای اسلامی و سازمان‌های فعال در زمینه‌ی حقوق بشر خواستند از نفوذ خود برای جلوگیری از ظلم و ستم بر مسلمانان مظلوم و تحت فشار استفاده کنند.

به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه‌ی اهل سنت زاهدان، در بخشی از این بیانیه آمده است: «سلسله‌ی مشکلات مسلمانان ستمدیده‌ی میانمار، هند و چین همچنان ادامه دارد و با وجود محکومیت اقدامات نژادپرستانه از سوی مجامع جهانی، رهبران این کشورها به آزار و اذیت مسلمانان ادامه می‌دهند.»

مولانا عبدالحمید ضمن ابراز نگرانی از شرایط سخت پناهجویان مسلمان روهینگیا در کشورهای همسایۀ میانمار، خواستار «اِعمال فشار بر دولت میانمار جهت رعایت حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا» شدند.

در بخشی دیگر از این بیانیه خطاب به رهبران کشورهای اسلامی آمده است: «آنچه بر مسلمانان هند و چین می‌گذرد، بر کسی پوشیده نیست. نباید روابط حسنه‌ی کشورهای اسلامی با چین یا هند باعث شود در مورد مشکلات برادران و خواهران دینی خود سکوت اختیار نمایند.»

امام‌جمعه‌ی اهل سنت زاهدان تصریح کرده‌اند: «همانگونه که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی حمایت از مظلومان و مستضعفان را راهبرد خود اعلام کرده است؛ نباید روابط اقتصادی و سیاسی با بعضی از کشورها باعث شود مسئولان کشورمان دست از حمایت مسلمانان مظلوم بکشند و رفتاری منفعلانه داشته باشند.»

مولانا عبدالحمید در پایان از سران کشورهای اسلامی، مجامع بین‌المللی و سازمان‌های فعال حقوق بشری خواستند برای بهترشدن شرایط مسلمانان در میانمار، هند و چین با جدیت بیشتری تلاش کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.