سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با اتهام زنی و جاروجنجال هیچ ابهامی رفع نمی شود...

با اتهام زنی و جاروجنجال هیچ ابهامی رفع نمی شود

چکیده :عباس عبدی رئیس جمهور: اقلیت کوچکی هستند که حرف بیگانگان را تکرار می‌کنند و بلندگوی بیگانگان شده‌اند و صبح تا شب راجع به آمارها و درمان و پیشرفت کشور تردید می‌کنند. این بخش حرف که؛ عده‌ای صبح تا شب در امار و پیشرفت و … تردید می‌کنند کاملا درست است. ولی علت ان وجود چنین...


عباس عبدی

رئیس جمهور:
اقلیت کوچکی هستند که حرف بیگانگان را تکرار می‌کنند و بلندگوی بیگانگان شده‌اند و صبح تا شب راجع به آمارها و درمان و پیشرفت کشور تردید می‌کنند.

این بخش حرف که؛ عده‌ای صبح تا شب در امار و پیشرفت و … تردید می‌کنند کاملا درست است. ولی علت ان وجود چنین افرادی نیست. بلکه ناتوانی مخاطبان این ایرادات در توضیح و رفع این ابهام‌ها است که این نگاه را در عده‌ای ایجاد و این تشکیک‌ها را بیشتر می‌کند. حکومتی که پاسخگو و به عملکرد خود مطمئن باشد قوی‌ترین نیروهایش را در مقام پاسخگویی قرار می‌دهد و توجیه و اقناع مردم را یکی از وظایف مهم خود می‌داند.

حتی اگر گرایشی هم به بیگانه باشد نیز علت آن بد ذاتی مردم نیست. در حقیقت فقدان اتکای داخلی و نداشتن امید به رفع ابهامات در داخل کشور عامل این وضع است. کافی است نگاهی به کیفیت پاسخگویی رسمی در باره مهمترین مساله روز کشور یعنی کرونا بیندازید تا متوجه عمق فاجعه پاسخگویی و رفع ابهامات شوید.

راه حل ساده است. ایرادات را بشنوید و درست پاسخ دهید. جامعه داوری خواهد کرد. با جار و جنجال و اتهام‌زنی هیچ ابهامی رفع نمی‌شود. سهل است که بر تعداد آنها افزوده خواهد شد. در چنین فضایی حتی ایرادات ناروا هم پذیرفته می‌شوند.

ای کاش نگاهی به نتایج نظرسنجی‌های رسمی در باره ارزیابی مردم از این موارد انداخته می‌شد. اگر این ایرادگیری‌ها اثری ندارد که خوب نیازی به حساس شدن نداشت. و اگر اثر دارد، متولیان امور باید در جهت رفع این ابهام‌ها بکوشند و با محکوم کردن آن نه به خود و نه به حکومت و نه به جامعه خدمتی نمی‌کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.