سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پروانه سلحشوری: باید مشخص شود که نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان که اسمشان برای مستض...

پروانه سلحشوری: باید مشخص شود که نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان که اسمشان برای مستضعفان است کاری برای این قشر انجام می‌دهند یا خیر؟

چکیده :باید مشخص شود که نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان که اسمشان برای مستضعفان است کاری برای این قشر انجام می‌دهند یا خیر. علاوه بر مشکلات فعلی، سیاست‌های اقتصادی در حوزه روابط بین‌الملل به گونه‌ای شده است که روابط عادی و نرمال با دنیا نداریم؛ پس در این شرایط سخت چنین نهادهایی باید کمک...


از دین یک پوسته بیشتر نمانده است/ بیت‌المال فقط خزانه نیست بلکه شرکت‌هایی هستند که هیچ کسی به آن‌ها دسترسی ندارد و درآمدهای کلان دارند

نهادهایی وجود دارند که زیرمجموعه دولت نیستند که در موردشان شائبه‌های فراوانی وجود دارد و سوالات جدی در ذهن مردم درباره‌شان شکل گرفته است که باید بدون منت به کمک دولت و مردم بیایند.

به نظر می‌رسد باید پس از ۴۰ سال از انقلاب همان‌طور که شستا و شرکت‌های زیر مجموعه‌اش در بازار بورس عرضه شدند، بنیاد مستضعفان هم باید وارد بورس شود.

باید مشخص شود که نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان که اسمشان برای مستضعفان است کاری برای این قشر انجام می‌دهند یا خیر. علاوه بر مشکلات فعلی، سیاست‌های اقتصادی در حوزه روابط بین‌الملل به گونه‌ای شده است که روابط عادی و نرمال با دنیا نداریم؛ پس در این شرایط سخت چنین نهادهایی باید کمک کنند.

برخی از نهادها خودشان وارد نمی‌شوند و باید از آنها خواسته شود که به دور از حرکت‌های پوپولیستی برای کمک به مردم وارد میدان شوند.

چند روز پیش عکسی دیدم که چند مسئول با یک گونی برنج به درخانه یک زن سرپرست خانوار رفتند. با خودم فکر می‌کردم خدایا؛ آموزه‌های امام علی (علیه السلام) کجا و کاری که ما انجام می‌دهیم کجا!

از دین یک پوسته بیشتر نمانده است چرا که آموزه‌های دینی را به کار نمی‌‌بریم. بر حاکمان واجب است در شرایط فعلی از هر آنچه در بیت‌المال دارند برای مردم هزینه کنند.

بیت‌المال فقط خزانه نیست بلکه شرکت‌هایی هستند که هیچ کسی به آن‌ها دسترسی ندارد و درآمدهای کلان دارند. به خاطر دارم آقای نبوی یک بار در مصاحبه‌ای گفتند ۶۰ درصد بودجه کشور در دست این‌هاست اگر واقعا اینطور است باید در گذشته برای‌شان تصمیم‌گیری می‌کردیم.

در حال حاضر فرصت مناسبی است که درباره چنین نهادهایی تصمیم‌گیری کنیم و در بازار بورس عرضه شوند تا سهم و حق ملت از این طریق به آن‌ها داده شود.

بعضی از رفتارهای امروز برخی از افراد رنگ و بوی تبلیغات برای انتخابات آینده را دارد. کسانی که کار پوپولیستی انجام می‌دهند کرامت انسانی را زیر پا می‌گذارند. نباید از گرفتاری مردم برای نیت‌های خودمان استفاده کنیم./ ایلناDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.