سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سوال میرزایی‌نیکو، نماینده مجلس از رئیس دیوان محاسبات...

سوال میرزایی‌نیکو، نماینده مجلس از رئیس دیوان محاسبات

چکیده :به هر حال، روشن شد که اگر حسابرسی و رسیدگی دقیق در تفریغ بودجه صورت بگیرد، بسیاری از مسائل شفاف خواهد شد. دیوان محاسبات در بخشی از گزارش خود، عنوان کرده که از تعداد ۳۷ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بیش از صدمیلیون دلار، تعداد ۳۲ شخص حقیقی و حقوقی، مجموعا بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار، حتی یک ریال واردات به کشور...


چرا نام ۳۲ نفری که بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار ارز دولتی گرفته و هیچ وارداتی نداشتند را شفاف به مردم نمی‌گویید؟

قاسم میرزایی‌نیکو معتقد است گزارش اخیر دیوان محاسبات، طی روزهای گذشته، حواشی را به دنبال داشته که از سویی، این دیوان، مدعی عدم روشن بودن سرنوشت ۴٫۸میلیارد دلار از ارزهای دولتی در سال ۹۷ بوده و از سوی دیگر نیز، رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی، تنها یک و نیم میلیارد دلار آن را محل رسیدگی دانستند.

به هر حال، روشن شد که اگر حسابرسی و رسیدگی دقیق در تفریغ بودجه صورت بگیرد، بسیاری از مسائل شفاف خواهد شد. دیوان محاسبات در بخشی از گزارش خود، عنوان کرده که از تعداد ۳۷ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بیش از صدمیلیون دلار، تعداد ۳۲ شخص حقیقی و حقوقی، مجموعا بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار، حتی یک ریال واردات به کشور نداشته‌اند.

در این رابطه، سوال اصلی این است که چرا دیوان محاسبات، نام این افراد را به مجلس ارائه نکرده و صرفا به ارائه گزارشی ناقص بسنده کرده است. سوالی که به شخصه و به صورت کتبی از رئیس دیوان محاسبات پرسیدم و ایشان عنوان کرد که گزارش کاملی را به مجلس و نمایندگان مردم ارسال خواهد کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.