سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اماکن امید بخش مذهبی را به سوء تدبیر خود آلوده نکنیم...

اماکن امید بخش مذهبی را به سوء تدبیر خود آلوده نکنیم

چکیده :بودجه تخصیص یافته به آن نهاد مذهبی چه گره ای از مشکلات کشور در هنگامه از میان رفتن کسب و کار ملت و فشار کمرشکن به اقشار متوسط، ضعیف و زیر خط فقر خشن می‌گشاید که اکنون باید درخواست مسئول اداری این نهاد که نه مقدس است نه ترجیح ویژه ای دارد و نه کاربرد خاصی در شرایط فعلی بر آن متصور است مورد قبول رییس‌جمهور قرار...


کلمه

تعطیلی اماکن پر رفت و آمد و مشاغل پرریسک که در آن احتمال ابتلا به کرونا افزایش می یابد نتیجه تصمیمی است که بر اساس فاصله گذاری اجتماعی اتخاذ شده است. بگذریم که اجرای همین تصمیم هم به بازگشایی برخی دفاتر و مراکز عمومی و دولتی همچون بیمه ها انجامیده و صفی از مراجعین را در برابر آنها ایجاد کرده است اما تصمیم به بازگشایی اماکن مذهبی که پیش از این و در آغاز شیوع کرونا بویژه در شهر مذهبی قم از دلایل اصلی تشدید شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رفت، تصمیمی تبعیض آمیز است که حتی اعلام آن هم مضحک به نظر می‌رسد و دامنه تبعیض رسمی را به روشن ترین شکل گستره و عیان می سازد!

رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است:
قرار دولت این بود که اماکن مذهبی تا پایان اردیبهشت بسته باشد اما به درخواست علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه، دولت نیز تصمیم خود را عوض کرده و این تاریخ را فعلاً ۱۵ روز جلو کشیده است!

روحانی به عنوان رییس‌جمهور مسئول حفظ سلامت و حیات ایرانیان است و تصمیمات او در زمینه ای که آکنده از خطر مرگ کروناست باید مبتنی بر تصمیمات ستاد ملی کرونا و اجماع پزشکان و وزارت بهداشت باشد نه دلبخواه و بر اساس خواهش این یا درخواست آن.
بویژه که روحانی باید به این پرسش پاسخ دهد که حوزه علمیه چه کارکردی در زمینه مقابله با گسترش ویروس برعهده دارد؟
از چه توانایی در این خصوص بهره مند است؟

بودجه تخصیص یافته به آن نهاد مذهبی چه گره ای از مشکلات کشور در هنگامه از میان رفتن کسب و کار ملت و فشار کمرشکن به اقشار متوسط، ضعیف و زیر خط فقر خشن می‌گشاید که اکنون باید درخواست مسئول اداری این نهاد که نه مقدس است نه ترجیح ویژه ای دارد و نه کاربرد خاصی در شرایط فعلی بر آن متصور است مورد قبول رییس‌جمهور قرار گیرد.

روحانی باید به خوبی بداند هرگونه وادهی و سست انگاری در زمینه حفظ جان و سلامت مردم که نتیجه مستقیم تصمیمات اشتباه و تسلیم این و آن شدن باشد، مسئولیت آسیب های وارده به سلامت مردم و کادر درمان را متوجه شخص او خواهد کرد و بازگشایی زودهنگام اماکن مذهبی و اختلاط جمعیت و سپس واگیری ویروس و پخش و نشر آن در میان اقشار دیگر مردم به روشنی ذیل همین قبیل تصمیمات خطا و نادرست قرار میگیرد.

ویروس و همه گیری و شیوع آن منتظر توهم شنبه و خیالات آخر اردیبهشت ما نیست و اخبار واصله از ستاد ملی کرونا حکایت از همراهی این ویروس با ایرانیان تا پایان تابستان و احتمال اوج گیری دوباره آن در آغاز پاییز است، اگر وضعیت فاصله گذاری اجتماعی به حالت بلاتکلیف فعلی بماند و بویژه با بازگشایی اماکن مذهبی به تشدید شیوع بینجامد.

اماکن تاریخی مذهبی همیشه برای مردم خوشنام و امید آفرین و روح بخش بوده و هست. حسن شهرت آن اماکن را به سوء تدبیر و تصمیم سست خود آلوده نکنیم و بگذاریم این یک نهاد پاک مانده در این سیستم آلوده به اختلاس و ظلم و تبعیض پاک بماند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.