سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شکایت سازمان گزارشگران بدون مرز از جمهوری اسلامی به سازمان ملل به دلیل سرکوب خبرنگ...

شکایت سازمان گزارشگران بدون مرز از جمهوری اسلامی به سازمان ملل به دلیل سرکوب خبرنگاران به بهانه کرونا

چکیده :در شکایت گزارشگران بدون مرز، موارد «سانسور، بازداشت‌های خودسرانه، آزارگری و خشونت علیه روزنامه‌نگاران و... در ۳۸ کشور جهان» از جمله ایران فهرست شده...


سازمان گزارشگران بدون مرز. شکایتی را علیه برخی دولت‌های ناقض آزادی رسانه‌ها در دوره گسترش ویروس کرونا، از جمله دولت جمهوری اسلامی، تقدیم ملل متحد کرد.

این سازمان در این شکایت از ملل متحد خواسته که در هنگام همه‌گیری ویروس کرونا، دولت‌های ناقض اطلاع‌رسانی درباره این همه‌گیری را که سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازند، «آشکارا محکوم و تحت پیگرد» قرار دهند.

در شکایت گزارشگران بدون مرز، موارد «سانسور، بازداشت‌های خودسرانه، آزارگری و خشونت علیه روزنامه‌نگاران و… در ۳۸ کشور جهان» از جمله ایران فهرست شده است.

این سازمان، در بیانیه خود نوشته است که «رژیم تهران نمونه چین را پیگیری می‌کند و تلاش در پنهان کردن اطلاعات درباره واقعیت گسترش بیماری را دارد».Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.