سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

باید بترسیم!

چکیده :گاهی اخبار خودسوزی به دلایل گوناگون و بیشتر از سر فقر و نداری را می شنویم اما این یکی آن هم در ایام و ماههای بلوغ؛ کودکی که طعم شادی و رفاه حداقلی و نسبی را نچشیده و بدست آتش فقر می سوزد ؛ چه معنایی...


حسن خادم

خبر به اندازه کافی تکاندهنده است. نگوییم بود زیرا همچنان تن آدمهای با وجدان و یا بعبارتی انسان های واقعی را می لرزاند. وقتی می خوانیم دختر دوازده ساله ی ایلامی بخاطر نداشتن لباس و “محرومیت مطلق” خودسوزی می کند چه احساسی پیدا می کنیم!؟

گاهی اخبار خودسوزی به دلایل گوناگون و بیشتر از سر فقر و نداری را می شنویم اما این یکی آن هم در ایام و ماههای بلوغ؛ کودکی که طعم شادی و رفاه حداقلی و نسبی را نچشیده و بدست آتش فقر می سوزد ؛ چه معنایی دارد!؟

اما به گمانم این خودسوزی کودکانه که هنوز بوی سوختگی اش به مشام می رسد ؛ آن هم در این روزهای مرگ که سایه اش بر سرما افتاده ؛ بیشتر نگران کننده می شود، گویی که خشم و غضب خداوند را کلید زده است !! آری در ایام کرونا در آتش فقر و نداری سوختن حکایت تکان دهنده ای است . آیا برای این فاجعه هولناک تن صاحبان کاخهای زر و زور و ثروتهای انباشته شده نامشروع نباید بلرزد !؟ راستی چه بر سر ما آمده که شیون نمی کنیم!؟

مدتهاست که احساس عجیبی دارم . چیزی در قلبم هست که مرا بشدت نگران کرده است . دوست ندارم بگویم برای هر ظلمی که کرده ایم خشم سنگین خداوند در راه است ؛ اما هر چه با خودم می اندیشم جمله ی دیگری به ذهنم نمی رسد . آنهایی که با ثروت این مردم محروم کاخهایشان را بنا کرده و می کنند را نمی دانم اما من از این روز هولناکی که در پیش است به خداوند پناه می برم !Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.