سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران: تا ۱۰ روز آینده موج جدیدی از بیماری کرونا ر...

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران: تا ۱۰ روز آینده موج جدیدی از بیماری کرونا را در تهران خواهیم داشت/ روند ابتلای کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن در پایتخت رو به افزایش است

چکیده :مساله این است که تصمیم گیران متعددی وجود دارد و در سطح کلان تصمیماتی گرفته می شود و مصوبات یا در استانداری و یا در ستاد ملی رد می شود و تعدد مراکز تصمیم گیری در جاهای مختلف باعث آن...


رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در تهران نسبت به کل کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا کرمی محمدی در نشست خبری مجازی که بمنظور تشریح اقدامات شهردای تهران پس از شیوع کرونا برگزار شد، گفت: شهرداری در روزهای ابتدایی اسفندماه ستادی را ایجاد و ۵ کارگروه نیز در پی آن تشکیل شد و تمام شرکت ها و سازمان هایی که می توانستند به ما کمک کنند در این ۵ کارگروه ساماندهی شدند.

کرمی محمدی تصریح کرد: بحث مدیریت انتقال و تدفین متوفیان بهشت زهرا به خوبی انجام شد و اگر پیش آمادگی وجود نداشت مشکل دفن اجساد را در شرایطی که تعداد در حال ازدیاد بود داشتیم.

او ادامه داد: مدیریت ازدحام در شهر نیز از دیگر مواردی بود که انجام شد و در زمانی که کسی اصلا تصمیم خاصی نگرفته بود اقدام به اجرای آن  و تعطیلی مراکز پرازدحام کردیم.

کرمی محمدی با اشاره به اینکه حجم درخواست کالاها در زمانی ۵ تا ۶ برابر شد گفت: در همین زمینه تامین ارزاق اجرا و کالای مورد نیاز برای سه ماه آینده تامین شد.

او ادامه داد: تبلیغات و اطلاع رسانی از دیگر اقدامات اجرائی بود و از بیلبوردها و تابلوهای اطلاع رسانی، همچنین ظرفیت اتوبوس ها و تاکسی ها نیز استفاده شد.

کرمی محمدی درخصوص ساماندهی افراد بی سرپناه با اشاره به آزادسازی تعداد زیادی معتاد متجاهر در شهر تهران گفت: بارها این مساله را در ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران مطرح کردیم و قرار بر این شد که بودجه لازم برای این طرح به ما اختصاص یابد و یا اینکه بهزیستی در این زمینه فعال شود و یا ردیابی هوشمند انجام شود.

او همچنین با اشاره به اقداماتی که برای سالمندان و ارائه بسته های حمایتی به فقرا و سالمندان انجام شد ادامه داد: یگان حفاظت نیز در این مدت کمک بسیار خوبی برای ساماندهی بوستان ها در سطح شهر انجام داد. همه این اقدامات به دل مناطق برده شد تا هر منطقه بتواند وظیفه ای که به دوش آن است را انجام دهد و برای این کار نظارت درستی هم انجام گرفت.

کرمی محمدی با اشاره به اقداماتی که در مساله دورکاری انجام شد گفت: برای دورکاری نیازمند توجه ویژه هستیم و اکنون دورکاری به آن طریقی که مدنظر است در کشور انجام نمی‌شود.

او درخصوص روند ابتلا به کرونا در تهران و اینکه آیا هنوز شهر وضعیت بحرانی دارد، گفت: روند مبتلایان و فوتی ها در تهران نسبت به کل کشور رو به افزایش است و شهروندان تهرانی باید این مساله را در نظر بگیرند که وضعیت مانند آنچه که در کشور دیده می شود نیست و شهروندان بدانند که وضعیت در شهر تهران مناسب نیست و تا ۱۰ روز آینده موج جدیدی از بیماری در تهران را خواهیم داشت.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران همچنین در پاسخ به این سوال که دکتر زالی گفته است که ضدعفونی مترو و اتوبوسرانی با اولین حضور شهروندان بی اثر می شود گفت: ما هم این موضوع را می دانیم ولی تاثیر اصلی را فاصله گذاری ایفا می کند.

کرمی محمدی افزود: ضدعفونی معابر از ابتدا هم مشخص بود که نمی تواند تاثیر بسزایی بگذارد زیرا هم وسعت زیادی دارد و هم زمان زیادی می برد.

کرمی محمدی درخصوص استفاده از سوله های مدیریت بحران گفت: از ۸ سوله مدیریت بحران که اعلام شد، سه سوله با همکاری سپاه تجهیز شد که از این تعداد سوله نیز تنها دو نفر برای سپری کردن دوران نقاهت خود از ظرفیت سوله ها استفاده کردند.

او در واکنش به اینکه شهرداری تهران قدرت تاثیرگذاری را ندارد گفت: در ستاد ملی شهرداری تهران یکی از اعضا است و در ستاد شهر تهران نیز ما حضور داریم و در تصمیم گیری ها ما نیز به اندازه یک عضو مشارکت داریم. اما مساله این است که تصمیم گیران متعددی وجود دارد و در سطح کلان تصمیماتی گرفته می شود و مصوبات یا در استانداری و یا در ستاد ملی رد می شود و تعدد مراکز تصمیم گیری در جاهای مختلف باعث آن است. تا جایی که شهرداری خود بتواند اقدامات را انجام دهد براساس نظرات وزارت بهداشت اقدامات را انجام می دهد و همچنین هر اقدامی که از شهرداری تهران خواستند را انجام می دهیم.

او درخصوص آمار ابتلا به کرونا در محموعه شهرداری تهران گفت: در مجموع براساس اطلاعات دریافتی که شامل همه سازمان ها نمی شود تاکنون ۱۳۴ نفر به کرونا مبتلا شده اند. یک نفر از پزشکان شرکت شهر سالم و ۴ نفر از رانندگان تاکسی در اثر ابتلا به کرونا فوت شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.