سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر بهداشت: دوستان توصیه می‌کردند خبر ورود کرونا به کشور را قبل از انتخابات اعلام...

وزیر بهداشت: دوستان توصیه می‌کردند خبر ورود کرونا به کشور را قبل از انتخابات اعلام نکنیم

چکیده :آنچه در گیلان رخ داد با آنچه در قم رخ داد دو مقوله کاملا متفاوت بوده است و برای تک‌تک موارد مبتلا ما توضیح داریم و همه آنها را مورد به مورد بررسی کردیم که در جلسه غیرعلنی باید گفته...


وزیر بهداشت ایران امروز ۱۹ فروردین در نخستین جلسه علنی مجلس در سال ۹۹ گفت که پس از تشخیص موارد مثبت کرونا در بهمن ماه پارسال، عده‌ای به او توصیه کردند که خبر بروز کرونا در ایران را قبل از انتخابات ۲ اسفند اعلام نکند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در سخنانش گفت: “در ۲۹ بهمن ماه دو مورد بیماری با علایم کرونا از قم گزارش شد، همان موقع اعلام کردیم که این گزارش متفاوت است و بلافاصله تست‌های لازم را انجام داده و در جلسه ۳۰ بهمن هیات دولت این موارد را به اعضا اعلام کردیم.”

آقای نمکی با بیان اینکه با همکاری انستیتو پاستور، آزمایشات نتیجه آزمایش کرونا در دو مورد نخستین، مثبت اعلام شد، گفت: “بعضی دوستان توصیه داشتند که اعلام این موارد قبل از انتخابات درست نیست، اما بنده اعتقادم همواره بر این است که صداقت و راستگویی به مردم، بزرگترین سرمایه اجتماعی است که باید حفظ شود.”

این در حالی است که رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم در گفتگو با خبرگزاری فارس در توضیح این ادعا که منشا شیوع کرونا شهر قم نبوده گفت: “یک هفته قبل از ۳۰ بهمن در قم تشخیص کوید-۱۹ داشتیم ولی «بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت چک نشد.» همزمان با قم در ۱۵ استان دیگر هم در بهمن ماه مورد کرونا داشتیم و اگر آنها هم مثل قم برخلاف دستورالعمل‌های وزارت بهداشت درخواست آزمایش کرده بودند، آنها هم به تشخیص کرونا می‌رسیدند.”

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، گفته است جزئیات مربوط به شیوع ویروس کرونا که جان بیش از سه هزار و هفتصد ایرانی را گرفته باید در جلسه غیرعلنی مجلس گفته شود.

وزیر بهداشت ایران امروز نوزدهم فروردین گفته “گروه‌های مختلفی روی منشا ورود ویروس کرونا به ایران کار کرده و تک تک موارد را بررسی کرده اند اما جزئیات این موضوع در جلسه غیر علنی مجلس مطرح خواهد شد”.

آقای نمکی شیوع ویروس کرونا در گیلان را متفاوت از قم خوانده و گفته “آنچه در گیلان رخ داد با آنچه در قم رخ داد دو مقوله کاملا متفاوت بوده است و برای تک‌تک موارد مبتلا ما توضیح داریم و همه آنها را مورد به مورد بررسی کردیم که در جلسه غیرعلنی باید گفته شود”.

اظهارات وزیر بهداشت امروز در جلسه علنی مجلس ایران صورت گرفته است. این جلسه به دلیل ابتلا علی لاریجانی، رئیس مجلس، به ویروس کرونا به ریاست مسعود پزشکیان برگزار شده است.

آقای پزشکیان در ابتدای جلسه از مقام های دولتی از جمله وزیر بهداشت انتقاد کرد که چرا با وجود خلوتی خیابان ها “حضور در مجلس را جدی نگرفته اند و تا ساعت ۱۰ صبح هم به صحن علنی نرسیده اند”.

وزیر بهداشت ایران پس از رسیدن به مجلس گفت علت تاخیر او جلسه هایی است که تا نیمه شب گذشته داشته است. وی خطاب به نمایندگان گفت از ابتدای بهمن ۱۳۹۸ آمادگی ورود ویروس کرونا وجود داشته از جمله از اوایل بهمن خروج ماسک از کشور ممنوع شد.
آقای نمکی گفته “ما مواردی را در شهر قم در قالب سرماخوردگی آنفولانزا داشتیم که گزارش شده بود و پس از آن متأسفانه دو مورد در ۲۹ بهمن ماه سال گذشته گزارش شد که گفتند دچار علایمی مشکوک شده که ما همان موقع گفتیم این گزارش با گزارش‌های قبلی متفاوت است و باید شک کنیم که احتمالاً همان ویروس جدید کرونا است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.