سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کاهش ۲۵ درصدی تولید خودرو در ایران طی سال ۲۰۱۹...

کاهش ۲۵ درصدی تولید خودرو در ایران طی سال ۲۰۱۹

چکیده :سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری می‌گوید کل تولید خودرو جهان در سال گذشته میلادی بیش از پنج درصد کاهش داشته و به زیر ۹۲ میلیون دستگاه رسیده...


سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری در گزارش جدید خود درباره تولید خودرو در جهان می‌گوید که تولید خودرو در ایران برای دومین سال متوالی سقوط کرده است.

کل تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱‍۹ با ۲۵ درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن، به ۸۲۱ هزار دستگاه رسیده که ۷۷۰ هزار دستگاه آن خودروهای سواری بوده است.

سال ۲۰۱۸ نیز تولید خودرو ایران نسبت به سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰ درصد افت کرده بود.

در سال ۲۰۱۷ ایران بیش از ۱.۵ میلیون دستگاه خودرو تولید کرده بود که نسبت به سال قبل از آن بیش از ۱۸ درصد افزایش داشت.

سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری می‌گوید کل تولید خودرو جهان در سال گذشته میلادی بیش از پنج درصد کاهش داشته و به زیر ۹۲ میلیون دستگاه رسیده است.

بعد از آرژانتین و صربستان، ایران بیشترین افت تولید خودرو را در جهان داشته است. ایران در سال ۲۰۱۸ نیز بیشترین افت تولید خودرو در جهان را داشت.

وزارت صنعت ایران هنوز آمارهای کل سال ۹۸ را منتشر نکرده، اما آمارهای ۱۱ ماهه این وزارتخانه نشان می‌دهد تولید خودرو سواری ایران به ۶۹۷ هزار دستگاه رسیده که نزدیک به ۱۴ درصد کمتر از دور مشابه سال ۹۷ است.

اما افت تولید اتوبوس، مینی‌بوس، کامیون و دیگر خودروهای تجاری حدود ۵۰ درصد بوده است./ رادیو فرداDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.