سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

متحدان سابق را دریابید

چکیده : شدت بیماری و عواقب و عوارض آن حدود یکسال به طول خواهد انجامید و در این مدت این طبقات در معرض تهدید جدی و حتی عکس العمل جدی هستند که به هیچ وجه به نفع کشور، مردم و حاکمان...


حسین رفیعی

معاون وزیر بهداشت گفت که مناطق فقیر نشین بیشتر درگیر کرونا هستند. چیزی که کاملا منطقی است. مردم هرچه فقیر تر باشند، مریض تر هستند. مبارزه با کرونا، درشرایط کنونی، منابع مالی میخواهد که این اقشار فاقد آن هستند.

این اقشار از همان شروع اعتراض روحانیت، خرداد۱۳۴۲، متحد روحانیون بودند. در سیزده ماه انقلاب در سال‌های ۵۶ و ۵۷ هم، اینها بیشتر از سایر اقشار پای کار بودند. بیشترین شهدای انقلاب را اینها دادند.

بعد از انقلاب در جنگ و در درگیری‌های داخلی، باز همین‌ها به میدان دفاع از کشور و روحانیت آمدند و بیشترین شهدا و صدمات را دادند و دیدند. در درگیری‌های سال‌های ۷۸، ۸۸ و ۹۶ و ۹۸ باز هم همین‌ها بودند که با اقشار متوسط شهری و حتی دوستان طبقاتی خود درگیر شدند.

امروز کرونا آمده و بیش از هر طبقه‌ای این اقشار را تهدید می‌کند. حاشیه نشینان شهری، روزمزدان، بیکاران، بازنشستگان دون پایه، مهاجران از روستا ها، که حدود، حداقل، سه دهک را تشکیل می‌دهند. حدود شش میلیون خانوار. کرونا مختصر درآمد آنها را هم، از بین برده و یا کاهش جدی داده.

شدت بیماری و عواقب و عوارض آن حدود یکسال به طول خواهد انجامید و در این مدت این طبقات در معرض تهدید جدی و حتی عکس العمل جدی هستند که به هیچ وجه به نفع کشور، مردم و حاکمان نیست.

در این یک سال بلا گیر باید از معیشت آنها حمایت کرد و زندگی انها را تامین نمود. بسته‌ی حمایتی اعلام شده نا امید کننده و تعجب آور است. این خانواده‌ها، حداقل ماهی دو میلیون تومان کسر خرج دارند. این مبلغ چیزی حدود ۱۴۴هزار میلیارد تومان می‌شود. همه می‌دانیم که این مبلغ در اختیار قوه‌ی مجریه نمی‌باشد.

منابع موجود حاکمیت بسیار فراوان است. نگاهی به نقدینگی، هولدینگ‌های حاکمیتی، منابع در اختیار مراجع، بودجه‌های بخش‌های فرهنگی-تبلیغاتی، نهادهای مذهبی و… نشان می‌دهد که تامین این مبلغ به راحتی ممکن است. توجیه مذهبی آنهم ممکن است.
با این منابع عظیم باید به داد این اقشار فقیر و در واقع به داد مملکت رسید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.