سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کرونا و بحران نظام اداری ایران و مسولیت ناپذیری اجتماعی...

کرونا و بحران نظام اداری ایران و مسولیت ناپذیری اجتماعی

چکیده :تقی رحمانی جمعی از نمایندگان مجلس در پیامی به رئیس جمهور تاکید کردند ضروری است با افزایش اختیارات استانداران و تخصیص اعتبارات لازم، شرایطی فراهم شود که به تدریج در همه استان‌ها زمینه اجرای طرح فراهم و ان‌شاءالله منجر به کاهش و حل مشکل شود، و افرادی که از انجام روش‌های ارشادی فوق الذکر خودداری...


تقی رحمانی

جمعی از نمایندگان مجلس در پیامی به رئیس جمهور تاکید کردند ضروری است با افزایش اختیارات استانداران و تخصیص اعتبارات لازم، شرایطی فراهم شود که به تدریج در همه استان‌ها زمینه اجرای طرح فراهم و ان‌شاءالله منجر به کاهش و حل مشکل شود، و افرادی که از انجام روش‌های ارشادی فوق الذکر خودداری و استنکاف می‌ورزند برابر قانون تحت تعقیب قرار گیرند.

این خواسته نمایندگان مجلس بهانه این یادداشت است.

قرنطینه را اول همه کشورهای اروپائی رد کردند اما بعد قبول کردند که کارشان اشتباه بوده است. ایتالیا و بعد فرانسه و انگلیس به قرنطینه روی اورده اند. تجربه چین با توجه به نظام اداری کارامد موفق تر بوده است. این بار چینی ها بر رومی ها (غربیان) پیروزی روشی داشته اند و ثابت کرده اند که کر و فر رومی ها را باور ندارند.

داستان در فرانسه حتی در نقد برگزاری انتخابات شهرداری ها هم افزون شده چرا که مبتلایان در فرانسه بسیار زیاد شده است.
اما مقصود ما ایران است. دولت با حکومت همراه نیست و حکومت با دولت. مردم هم با هر دو همراه نیستند.

ولی حتی روحانی که در تقلید مقلدانه از غرب دست همه را از پشت بسته است قرنطینه را باور ندارد منتها فرق غربیان این است که اگر اشتباه بکنند جبران می کنند و اعلام می کنند چون آزادی رسانه وجود دارد. امروز هم بسیاری از کاستی های حکومت ها را در کنترل کرونا اعلام می کنند. حتی نقدها در فرانسه به سیاست های خصوصی سازی دو دهه اخیر هم رفته است که دست دولت و نظام اداری را در فرانسه در کنترل کرونا محدود کرده است.

اما در ایران هیچ کس اشتباه نمی کند همه درست گفته اند و می گویند از رهبر تا مقامات و مخالف و موافقان همه در مورد ادعای درست گویی یکسان هستند.

نتیجه این رفتارها اسقاط ملی و آسیب ملی است.مرگ و میر کرونا با توجه به جمعیت جوان ایران غیر قابل قبول است. ایتالیا پیرترین جمعیت اروپا را دارد بالای ۲۳ درصد مردم ایتالیا بیش از ۶۵ سال سن دارند. در ایران این آمار ۸ در صد جمعیت را شامل می شود که تازه بالای ۶۰ سال دارند.

در کنار ناکارآمدی دولت و دوگانه گی حکومت با دولت، مردم هم سرگردان و گاه با رفتار متناقض بر مشکلات خود می افزایند. حجم مسافرت های نوروز نشان داد که در جامعه ما در کنار نظام ادرای ناکارآمد، رفتار اجتماعی مسئولیت ناپذیر غوغا می کند.
در چنین شرایطی برنده عوام فریبان دارای قدرت و تریبون هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.