سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » به مناسبت شهادت امام کاظم(ع)، بیاموزیم حاکم ستمگر را در هیچ شرایطی تایید نکنیم...

به مناسبت شهادت امام کاظم(ع)، بیاموزیم حاکم ستمگر را در هیچ شرایطی تایید نکنیم

چکیده :حاکمیت امروز ما بی‌شک اقدام هارون‌الرشید را در به‌بند کشیدن مخالفان سیاسی و امنیتی خود محکوم می‌کند. کاش نظام در مقام عمل نیز به‌راه امام کاظم (ع) وفادار می‌ماند. یعنی لااقل، رویه‌ی دشمنان آن حضرت را، در به‌بند کشیدن مخالفان سیاسی نظام، به‌بهانه‌ی امنیت، آن هم به‌نام اسلام، تداوم...


محسن کمالیان

اول فروردین سال ۱۳۹۹ش، با ۲۵ رجب، سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع)، مصادف است.

حضرت موسی بن جعفر (ع) از مظلوم‌ترین امامان بزرگوار شیعه است. خلیفه‌ی عباسی، سالیان دراز، به‌نام اسلام (!)، در زندانش افکند. چون آن بزرگوار را مخالف سیاسی و تهدیدی علیه امنیت نظام خود می‌دانست. زیرا آن بزرگوار هرگز حاضر نشد حاکم ستمگر را تایید کند.

حاکمیت امروز ما بی‌شک اقدام هارون‌الرشید را در به‌بند کشیدن مخالفان سیاسی و امنیتی خود محکوم می‌کند. کاش نظام در مقام عمل نیز به‌راه امام کاظم (ع) وفادار می‌ماند. یعنی لااقل، رویه‌ی دشمنان آن حضرت را، در به‌بند کشیدن مخالفان سیاسی نظام، به‌بهانه‌ی امنیت، آن هم به‌نام اسلام، تداوم نمی‌داد.

جا داشت مقام رهبری، سال جاری را که با یاد امام کاظم (ع) آغاز می‌شود، به‌نام نامی آن حضرت نام‌گذاری و با الهام از او، فضای کشور را با آزادی کلیه‌ی زندانیان سیاسی، معطر کند.

همچنین جا دارد ما شیعیان، خصوصاً تحصیل‌کردگان، بالأخص حوزویان و نیز دانشگاهیان، از امام کاظم (ع) درسی بزرگ بیاموزیم: حاکم ستمگر را، در هیچ شرایطی، حتی به‌بهای اسارت و شهادت، مورد تأیید قرار ندهیم.

*تیتر انتخاب کلمه استDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.