سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت نهضت آزادی ایران به مناسبت درگذشت دکتر اسمعیل یزدی...

پیام تسلیت نهضت آزادی ایران به مناسبت درگذشت دکتر اسمعیل یزدی

چکیده :مرحوم دکتر اسمعیل یزدی، الگوی انضباط و اخلاق علمی و نمونه بارز دانشمند مسئولِ مسلمان بود که تا واپسین روزهای حیات پربرکتشان، با «دغدغه ایران» و «امید به فردای میهنش» زیست و تا آخر عمر از ایفای تعهدات اجتماعی و خدمت به مردم بازنایستاد و سرانجام، با کارنامه‌ای درخشان و باقی در عرصه مجاهدت‌های اجتماعی موثر و تلاش‌های علمی و پژوهشی ماندگار در طول بیش از شش دهه، به دیدار حق...


بسمه تعالی

بازگشت همه به سوی اوست

برادر ارجمند، جناب آقای دکتر کاظم یزدی

رحلت اندوهبار برادر فرهیخته‌تان، زنده‌یاد دکتر اسمعیل یزدی در اثر ابتلا به بیماری کرونا، ضایعه‌ای جبران ناشدنی برای جامعه علمی ایران و موجب تاسف و تاثری عمیق است که جامعه قدردان ایران را در غم از دست دادن یکی از شریف‌ترین و باخلوص‌ترین فرزندانش فرو برد.

مرحوم دکتر اسمعیل یزدی، الگوی انضباط و اخلاق علمی و نمونه بارز دانشمند مسئولِ مسلمان بود که تا واپسین روزهای حیات پربرکتشان، با «دغدغه ایران» و «امید به فردای میهنش» زیست و تا آخر عمر از ایفای تعهدات اجتماعی و خدمت به مردم بازنایستاد و سرانجام، با کارنامه‌ای درخشان و باقی در عرصه مجاهدت‌های اجتماعی موثر و تلاش‌های علمی و پژوهشی ماندگار در طول بیش از شش دهه، به دیدار حق شتاقت.

زنده‌یاد دکتر اسمعیل یزدی یکی از بنیان‌گذاران بیمارستان پارس بود که افزون بر خدمات شایسته در حوزه علوم پزشکی در مقام استاد ممتاز دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران و جراح مجرب و صاحب‌نام فک و دهان، معاونت پژوهشی فرهنگستان علوم، عضویت در شورای واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و کمیسیون پزشکی شورای پژوهش‌های کشور و ارایه خدمات پزشکی و جراحی رایگان به نیازمندان و یاری‌رسانی به مجروحان و آسیب‌دیدگان جنگ هشت ساله، در عرصه خدمات اجتماعی و سیاسی موثر نیز از سابقه‌ای کم‌نظیر برخوردار بود که یادآوری پذیرش مسئولیت درمان دکتر محمد مصدق در دوران حصر، عضویت در نهضت خداپرستان سوسیالیست و نهضت ملی ایران، نقش مدیریتی و صاحب امتیاز روزنامه میزان ارگان نهضت آزادی ایران و خدمات برجسته و به یاد ماندنی در دوران حبس زنده‌یاد دکتر ابراهیم یزدی در خانه امن وزارت اطلاعات، می‌تواند گوشه‌ای از حیات اجتماعی متواضعانه ایشان را بازگو کند.

نهضت آزادی ایران خود را در این اندوه عظیم که حتی امکان برگزاری مراسم تشییع، نکوداشت و همدردی وجود ندارد، شریک رنج‌های خاندان معزز یزدی می‌داند و ضمن تسلیت فقدان آن بزرگمرد اخلاق و عمل به خانواده، دانشجویان، جامعه دندانپزشکی، انجمن‌های علمی و مراجع پژوهشی و اجتماعی ایران، برای آن فقید سعید از خداوند رحمان، رحمت، غفران، علو درجات معنوی و شادی و آرامش ابدی مسئلت دارد و برای بازماندگان، صبوری در پذیرش قانون‌مندی الهی و شکوری در برابر این واقعه اندهبار آرزو می‌کند.

@nehzatazadiiran

نهضت آزادی ایران
۲۳ اسفند ۱۳۹۸
۳۴mDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.