سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اصلاح ساختاری نظام جمهوری اسلامی ممکن نیست چون با ولایت مطلقه‌ی فقیه غیر قابل جمع ...

اصلاح ساختاری نظام جمهوری اسلامی ممکن نیست چون با ولایت مطلقه‌ی فقیه غیر قابل جمع است

چکیده :تمامی این تلاش‌ها عبث و نتیجه‌ای معکوس خواهد داشت چون ماهیت این اعمال خود ویرانگر‌ی است، این خشونت‌ها هرگز به داد قدرت نخواهد رسید و مانع اضمحلال آن نخواهد شد. به این دلیل ساده و روشن که این نظام در میان مردم پایگاه بسیار کمی دارد، به اعتقاد من بیش از نود در صد مردم با این نظام مخالفند و اگر سردمداران حکومت منکر این ادعا هستند، رفراندم برگزار کنند....


ابوالفضل قدیانی

هوالحکیم

عوامل نظام استبداد دینی و رئیس آن علی خامنه‌ای در انتخابات نمایشی فرمایشی دوم اسفند ماه ۹۸ با تمام تمهیدات، تبلیغات و عوامفریبی ها نتوانستند مردم را به پای صندوق های رای بیاورند و از این طریق موفق نشدند مشروعیتی کاذب برای خود دست و پا کنندو آن را به افکار عمومی بفروشنددر نتیجه یک نه بزرگ با طنینی بسیار رسا شنیدند که یک بار دیگر زوال مشروعیت نظام جمهوری اسلامی را آشکار کرد.

با توجه به رسوائی‌های چند ماه گذشته‌ی نظام از خیزش اعتراضی آبان ماه و سرکوب خونبار آن به فرمان آقای خامنه ای و سرنگونی هواپیمای مسافربری حامل ۱۷۶ سرنشین و جان باختن همه سرنشیان با موشک های زمین به هوای سپاه پاسداران و نیز تحریم انتخابات توسط مردم حاکمیت را گیج و عصبی کرده لذا جریان های مختلفی را هدف کینه توزی و انتقامجویی خود قرار داده است از جمله صدور حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی سه نفر از دستگیرشدگان اعتراضات آبان ماه که تحت فشار و شکنجه از آنان اعترافات دروغین گرفته شده است توسط قاضی صلواتی مزدور و مطیع نیروهای امنیتی، گویا بعداز آن همه کشتار هنوز عطش ریختن خون در نظام خود کامه فروکش نکرده و در صدد است مظلومان دیگری را قربانی کند. شهناز اکملی مادر شهید مصطفی کریم بیگی را به زندان می‌برند برای این که از مردم دعوت کرده بود که در مراسم چهلم شهید پویا بختیاری شرکت کنند، حسین کروبی را دستگیر می کنند و مورداهانت و تهدید قرار می دهندچرا که پدر او شیخ شجاع اصلاح طلبان آقای کروبی طی بیانیه‌ای خطاب به آقای خامنه‌ای از او خواسته که از مقام خود کناره گیری کند چون صلاحیت و کفایت لازم برای رهبری را ندارد، در جریان دعوت به ادای احترام به جانباختگان هواپیما نرگس محمدی را با ضرب و شتم و خشونت بسیار توسط رئیس زندان بر خلاف قانون و تمامی مقررات به زندان زنجان تبعید می‌کنند. بهاره هدایت با ضرب وشتم و اهانت دستگیرمی‌شود، مهدی محمودیان با تهدید و توهین مجددا” بازداشت می گردد،در تحریم انتخابات خشم خود را متوجه دانشجویانی چون ضیاء نبوی، علی حقیقت جوان،امیرحسین علی بخشی و…کردند،احکام سنگینی برای عده‌ای از دو لیست ۱۴ نفره‌ای که خواهان استعفای آقای خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی شده بودند صادر شده از جمله محمد نوری‌زاد (که در اثر اعتصاب غذای طولانی نیاز جدی به معالجه و بستری شدن در بیمارستان دارد)،هاشم خواستار،محمد مهدوی فر،گیتی پورفاضل،نرگس منصوری،جواد لعل محمدی،محمدحسین سپهری و…که ازحق طبیعی و قانونی خود در آزادی بیان استفاده کرده‌اند.به زندانیان محیط زیستی احکام سنگین داده‌اند و همچنان بدون مرخصی در زندان به سر می‌برند،عده‌ای از معلمان و کارگران مظلوم و زحمتکش مورد تهاجم و سرکوب و زندانی شدن قرار گرفته اند.از فعالان سیاسی شناخته شده کیوان صمیمی و محمد کیانوش راد را احضار و اتهامات جدیدی به اتهامات قبلی آنها افزوده‌اند، روزنامه نگاران و اعضای کانون نویسندگان مورد تهاجم قرار گرفته عده ای از آنان دستگیر و زندانی شده اند.

رهبران سرافراز جنبش سبز میر حسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد وارد دهمین سال حصر خود شده‌اند و همچنان هدف کینه توزی و انتقام جویی مستبد امروز ایرانند علی الظاهر شرایط حصرشان سخت تر شده است چرا که آنان همچنان مقاوم و استوار بر سر موضع خودایستاده‌اند.

پس از ورود ویروس کرونا به کشور و شیوع گسترده آن در اثر پنهان کاری و تکذیب حقایق و نا کارآمدی حکومت جان شهروندان و نیز جان زندانیان به مخاطره افتاده لذا باید هر چه سریعتر زندانیان به مرخصی بیایند اما متاسفانه در دادن مرخصی تعلل می کنند گر چه زندانیان سیاسی همگی خلاف قانون دستگیر شده و باید آزاد شوند اما تعلل و درنگ در دادن مرخصی، مشکوک است و سئوال بر انگیز.
دستگاه قضایی حق ندارد به بهانه نداشتن وثیقه و یا طی نشدن مراحل بوروکراسی های معمول و زائد مرخصی را به تعویق اندازد، حق ندارد در دادن مرخصی بین زندانیان تبعیض قائل شود و به محکومین بیش از ۵ سال مرخصی ندهد. در هرصورت حکومت و در رأس آن آقای خامنه‌ای مسئول حفظ سلامت زندانیان است و در نهایت پاسخگو.

آنچه آوردم اندکی است از بسیار.

روشن است که علت العلل این تهاجم و انتقامجویی حفظ قدرت به هر شکل ممکن است چون جان و سلامت و حیثیت مردم در مقابل حفظ نظام یعنی همان حفظ قدرت برای مستبد و اصحاب استبداد اهمیت و ارزشی ندارد به همین علت خیزش اعتراضی مردم در آبان ماه مغز و قلب معترضین بی پناه هدف گلوله های آتشین قرار می گیرد، به همین علت در زمان شدت گرفتن احتمال جنگ میان ایران و امریکا پرواز هواپیماهای مسافربری را لغو نکردند کاری که در تمام کشورها ی جهان معمول است در حقیقت هواپیماهای مسافربری را سپر بلا کردند. به همین علت وقتی ویروس کرونا در چین شیوع پیدا کرد تمام کشورها پروازهای خود را به چین لغو کردند اما هواپیمایی ماهان که در خدمت سپاه و حکومت است برای خوش خدمتی به چین و تامین منافع حاضر به لغو پروازهای خود نشد و تبدیل به یکی از شیوع دهندگان ویروس کرونا در کشور شد به همین علت هفته‌ها ورود ویروس کرونا در ایران را کتمان کردند و اگر کسی موضوع ابتلاء فرد یا افرادی را به ویروس کرونا مطرح می کرد به طور رسمی آن را تکذیب می کردند برای این که راهپیمایی ۲۲ بهمن به نفع استبداد را بر گزار کنند و هم انتخابات نمایش فرمایشی دوم اسفند انجام شود. اما تمامی این تلاش‌ها عبث و نتیجه‌ای معکوس خواهد داشت چون ماهیت این اعمال خود ویرانگر‌ی است، این خشونت‌ها هرگز به داد قدرت نخواهد رسید و مانع اضمحلال آن نخواهد شد. به این دلیل ساده و روشن که این نظام در میان مردم پایگاه بسیار کمی دارد، به اعتقاد من بیش از نود در صد مردم با این نظام مخالفند و اگر سردمداران حکومت منکر این ادعا هستند، رفراندم برگزار کنند.

بنابر آن چه گفته شد اصلاح ساختاری نظام جمهوری اسلامی ممکن نیست چون اصلاح ساختاری با ایدئولوژی حاکم بر این نظام که محور آن ولایت مطلقه‌ی فقیه یعنی استبداد مطلقه فقیه است غیر قابل جمع می باشد و منطقا”یک تناقض است.

متاسفم برای کسانی که هنوز دل در گرو اصلاح این نظام دارند و از تجربه‌ی بیش از چهل سال گذشته به طور عام و تجربه‌ی بیش از ۲۲ساله‌ی اصلاحات به طور خاص پند نمی گیرند. امیدوارم با دیده‌ی عبرت بین به گذشته در استراتژی خود تجدید نظر کنند.

به نظر من چاره کار همان است که مکرر گفته ام باز هم تکرار می کنم باید آقای خامنه‌ای دست از این قدرت جهنمی بردارد و کنار رود و رفراندوم تغییر نظام جمهوری اسلامی بر گزار و یک نظام جمهوری دمکراتیک سکولار بر سر کار آید.این مسالمت آمیز ترین روش تغییر نظام است. اگر ملت اراده کند چنین کاری مقدور است.

والعاقبه للمتقینDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.