سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شواهدی تازه از جنایت آبان ماه؛ ۲۳ کودک کشته شدند...

شواهدی تازه از جنایت آبان ماه؛ ۲۳ کودک کشته شدند

چکیده :سازمان های حقوق بشری می گوید در جریان اعتراضات آبان ماه در ایران که در اعتراض به افزایش ناگهانی قیمت بنزین آغاز شد، نیروهای مسلح و امنیتی ایران معترضان را به شکل کم سابقه سرکوب...


سازمان عفو بین‌الملل در تحقیقات خود به شواهدی دست یافته است که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی ایران دست کم ۲۳ کودک را در جریان اعتراضات سراسری در آبان ۱۳۹۸ کشته‌اند.

در این گزارش آمده که این ٢٣ کودک در ١٣ شهر در ٧ استان ایران و در فاصله سه روز کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش جان‌باختگان شامل ۲۲ پسر ۱۲ تا ۱۷ ساله بوده‌اند و همچنین دختربچه‌ای که گفته می‌شود بین ۸ تا ۱۲ سال سن داشته است.

سازمان های حقوق بشری می گوید در جریان اعتراضات آبان ماه در ایران که در اعتراض به افزایش ناگهانی قیمت بنزین آغاز شد، نیروهای مسلح و امنیتی ایران معترضان را به شکل کم سابقه سرکوب کردند.

عفو بین الملل پیشتر از کشته شدن دست کم ۳۰۴ معترض در جریان اعتراضات آبان ماه خبر داده بود.
ویدئوی های منتشر شده از اعتراضات آبان ماه ایران و گزارش نهادهای حقوق بشری حاکی از شلیک مستقیم گلوله به سوی معترضان بوده است.

مطابق قوانین داخلی و تعهدات بین‌المللی، ماموران مسلح و امنیتی جمهوری اسلامی ایران مجاز نیستند به سوی معترضاتی که جان دیگران را به خطر نمی‌اندازند، شلیک مرگبار انجام دهند./بی‌بی‌سیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.