سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نخبگان ایرانی، تصویری از آناستازیا هستند...

نخبگان ایرانی، تصویری از آناستازیا هستند

چکیده :وقتی انقلابی‌های بلشویک، نیکلاس رومانوف و خانواده اش را به اتاقی بردند و تیرباران کردند، افسانه‌ای در روسیه متولد شد که برطبق آن، گفته‌می شد آناستازیا، آخرین دختر پادشاه روسیه، پنهانی از قصر گریخته و در میان اعدامیان نیست. بر همین مبنا، داستان درام "آناستازیا" پرداخته شد و تئاتر، انیمیشن و فیلم زیبایی نیز بر اساس این داستان، خلق شده...


نیلوفر بیانی

قطعه “Once upon a December” قطعه ای برای انیمیشن و تئاتر “آناستازیا”ست.

وقتی انقلابی‌های بلشویک، نیکلاس رومانوف و خانواده اش را به اتاقی بردند و تیرباران کردند، افسانه‌ای در روسیه متولد شد که برطبق آن، گفته‌می شد آناستازیا، آخرین دختر پادشاه روسیه، پنهانی از قصر گریخته و در میان اعدامیان نیست. بر همین مبنا، داستان درام “آناستازیا” پرداخته شد و تئاتر، انیمیشن و فیلم زیبایی نیز بر اساس این داستان، خلق شده است.

در این داستان، آناستازیا به دلیل ضربه‌ای که به سرش وارد شده، فراموشی گرفته و در یتیم‌خانه‌ای زندگی می کند. او تنها دو یادگار از عمه اش با خود دارد، یک جعبۀ موسیقی و یک گردنبند با این جمله: “باهم، در پاریس”. تمام داستان، در جدال با فراموشی و گذر از مرزهای آهنین شوروی و مبارزه با جادوهای راسپوتین برای رسیدن آناستازیا به عمه‌اش در پاریس و اثباتِ اینکه او آناستازیای واقعی است می‌گذرد؛ داستانی به غایت تاثیربرانگیز و آشنا.

در سال ۲۰۰۷ اجسادی از خانواده رومانوفها کشف شد و با بررسی DNA آنها، مشخص شد که آناستازیا نیز در سال ۱۹۱۸ کشته شده است؛ و بدین ترتیب، تراژدیِ واقعیت، از پسِ درام آشکار شد.

نخبگان ایرانی، تصویری از آناستازیا هستند: کودکانی اصیل که مردم دوست دارند گمان کنند که از سلاخی نجات یافته و به پاریسِ نمادین گریخته اند، و واقعیتِ تلخ این است که آنها نیز میان قربانیان بوده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.