سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

دانشجویان متحد را متحدتر کردید!

چکیده :اعلیحضرت همایونی شاهنشاه آریامهر، بزرگ‌ارتش‌داران با عبور از دکترمصدق و رویّه‌های حزبی و پارلمانی، به سرکوب علنی مخالفان خود روی آورد و نطفه‌ی انقلاب ۵۷ را تولیدکرد. شاه با تأسیس ساواک، تفتیش و سرکوب را وسعت داد و بسیج نیروهای وفادار حکومتی به درون دانشگاه‌ها، ادارات، کارخانجات، مدارس و...را به‌اجرا...


کیوان صمیمی

اعلیحضرت همایونی شاهنشاه آریامهر، بزرگ‌ارتش‌داران با عبور از دکترمصدق و رویّه‌های حزبی و پارلمانی، به سرکوب علنی مخالفان خود روی آورد و نطفه‌ی انقلاب ۵۷ را تولیدکرد.

شاه با تأسیس ساواک، تفتیش و سرکوب را وسعت داد و بسیج نیروهای وفادار حکومتی به درون دانشگاه‌ها، ادارات، کارخانجات، مدارس و…را به‌اجرا گذاشت.

بازداشت منتقدان و به‌ویژه دانشجویان و نیز گسترش قدرت پلیسی – امنیتی، اعلیحضرت را به توهم ثبات رسانده‌بود تا آن‌جا که روبه‌روی آرامگاه کوروش ایستاد و گفت:
آسوده بخواب که ما بیداریم.

توهم‌داشتن در اتکاء حکومت به نژاد یا دین که با کمک سرکوب به ثبات برسد، در طول تاریخ و نیز در متون الهی مردود شمرده شده‌است.

این‌بار و این حکومت نیز نمی‌تواند برخلاف قوانین حاکم بر جهان، تاریخ، هستی و کائنات عمل کند و با تکیه بر سرکوب، پایدار و بیدار بماند.

تهدید، بازداشت، سرکوب و کشتار، انسان‌های آزاده را در استمرار و ارتقاء حرکت‌های حق‌طلبانه مصمم‌تر می‌کند، به‌ویژه جوانان را.
چنان‌چه دیدیم دانشجویان، متحدتر شدند.

مردمی که خواهان عدالت، آزادی و اخلاق هستند، از فرزندان خود پشتیبانی خواهندکرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.