سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه تشکل های هیئت موسس اتحادیه تشکل های اسلامی دانشجویان ایران (تادا) حول بازدا...

بیانیه تشکل های هیئت موسس اتحادیه تشکل های اسلامی دانشجویان ایران (تادا) حول بازداشت های اخیر سه تن از فعالین دانشجویی

چکیده :بیش از چهل سال است که از این سخنان می گذرد و گویا شاهد تکرار تاریخ هستیم. در روز هایی که شیوع ویروس کرونا به علت پنهان کاری و بی تدبیری، همگان را درگیر خود کرده است نیرو های امنیتی بدون هیچ دلیل مشخصی مجددا به جان فعالین دانشجویی افتاده اند و سه تن از آن ها را در روز های اخیر بازداشت کرده اند....


حالا مگر در دانشگاه اگر یک معلمی، یک استادی بخواهد یک چیزی بگوید قدرت دارد، مگر سازمان امنیت به امر اعلی‌حضرت می‌گذارد که یک چنین حرفی بشود. اگر دانشگاه ما یک دانشگاه صحیحی بود این جوان‌های ما که در دانشگاه می‌خواهند یک حرف حقی را بزنند، با پلیس خفه‌شان نمی‌کردند. دختر را می‌زنند، پسر را می‌زنند، جوان را می‌زنند، حبس می‌کنند چه می‌کنند، این برای این است که دانشگاه ما استقلالی ندارد.
دانشگاه ما نداریم، دانشگاهی که یک نفر آدم بر آن حکومت کند این دانشگاه نمی‌شود؛ محیط علم باید محیط آزاد باشد. (صحیفه نور | جلد ۲ | صفحه ۸)

بیش از چهل سال است که از این سخنان می گذرد و گویا شاهد تکرار تاریخ هستیم. در روز هایی که شیوع ویروس کرونا به علت پنهان کاری و بی تدبیری، همگان را درگیر خود کرده است نیرو های امنیتی بدون هیچ دلیل مشخصی مجددا به جان فعالین دانشجویی افتاده اند و سه تن از آن ها را در روز های اخیر بازداشت کرده اند. گویا در این مملکت هر اتفاقی که بیفتد؛ از سیل گرفته تا زلزله ، از مشارکت پائین در انتخابات گرفته تا اپیدمی کرونا ، نیرو های امنیتی فعالین دانشجویی را سرکوب می کنند. حال تعطیلی دانشگاه ها فرصت طلایی را برای ماشین سرکوب فراهم کرده است تا انتقام مشارکت پائین مردم در انتخابات اخیر را از فعالین دانشجویی بگیرد.

تشکل های هیئت موسس اتحادیه تشکل های اسلامی دانشجویان ایران (تادا) ضمن محکوم کردن بازداشت های اخیر ، خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط ” امیر حسین علی بخشی ” ، “علی حقیقت جوان” و ” ضیا نبوی” هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.