سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای رییس‌جمهور! شما نوکر مردم هستید نه مردم نوکر شما!...

آقای رییس‌جمهور! شما نوکر مردم هستید نه مردم نوکر شما!

چکیده :پاسخ را صدالبته مردم با صدای بلند در نمایش انتخابات اعلام کردند. آنها به آن نمایش دروغ و توخالی نیامدند و صحنه اش برای کارگردان و عروسک گردانان آن خالی گذاشتند تا حرمت انسانیت، شعور و انتخاب و رای خود را پاس بدارند. حرمتی که یک درصدش به سراسر حکمرانی آکنده از خون و دروغ و دزدی شما شرف دارد! حرمتی همچون آبروی کعبه در برابر حکومتی پست تر از عطسه...


کلمه – امیر آخولقه

با اینکه در نظام سیاسی مسلط بر ایران، اثری از آرمان های انقلاب و آزادی های مصرح در قانون اساسی و اهداف و موازین مترتب بر نحوه مواجهه و تعامل ملت و حکومت به چشم نمی خورد اما باز نباید و نمی توان نسبت به کژروی ها و انحرافات مسئولان از حق و اخلاق و قانون بی تفاوت ماند! حداقل ش ثبت در تاریخ است و حداکثر ش ثبت در وجدان!

و ما ادراک الوجدان؟

رییس‌جمهور روحانی که زمانی با شعار دولت راستگویان و آزادی محبوسان منتقد و رفع موانع امنیت منتقدان و حمایت از سرمایه‌گذاران و رونق تولید و ممانعت از انسداد فضای سیاسی اجتماعی و امنیت دانشگاهی نه دانشگاه امنیتی و فهرستی بلند بالا از همین قبیل آرزوها، از ملت رای ستانده بود و همین ده روز پیش از معرکه ای به نام انتخابات، از لزوم آزادی ملت در انتخاب نمایندگان خود و نوکری مسئولان جمهوری اسلامی برای مردم دم زده بود، اکنون در شرایطی که آشکار شده است حاکمیت، حتی دو هفته پیش از زمان انتخابات از ورود کرونا به کشور اطلاع داشته و آن را به مثابه دیگر سیاست های دروغین و ضداخلاقی و غیرقانونی خود از ملت، کادر درمان، هلال احمر و حتی وزیران و نمایندگان مجلس هم پنهان کرده بوده است، با زبانی تند و گستاخ به ملت فرمان می‌دهد تا شنبه همه بر سر کار خویش حاضر باشند و همه چیز به روال عادی برمیگردد!

اولا در ادبیات همان جمهوری اسلامی که خود را رییس‌جمهور ملت می دانید شما نوکر مردم اید نه کارفرما یا ارباب ملت! که هر زمان ملت به دروغ گویی و دزدی و دیگر رذایل تان معترض است حکم به خانه نشینی و سکوت می دهید و چون کودکان، اربابان واقعی خود را از دوربین های مضحک خیابان ها می ترسانید و هر زمان محتاج حضور ملت و نمایش معرکه پوک انتخابات تان هستید حکم به حضور و تکلیف شرعی و امنیت کشور و دیگر سخنانی از این دست.

پاسخ را صدالبته مردم با صدای بلند در نمایش انتخابات اعلام کردند. آنها به آن نمایش دروغ و توخالی نیامدند و صحنه اش برای کارگردان و عروسک گردانان آن خالی گذاشتند تا حرمت انسانیت، شعور و انتخاب و رای خود را پاس بدارند. حرمتی که یک درصدش به سراسر حکمرانی آکنده از خون و دروغ و دزدی شما شرف دارد! حرمتی همچون آبروی کعبه در برابر حکومتی پست تر از عطسه بز!

دوم، پس از این سطح از ریاکاری و پنهان کاری و جفاکاری در حق ملتی تا این حد مظلوم و بی دفاع و اسیر در چنگ بی شرافتی و ابتذال سیاسی و اخلاقی، که جان و سلامت مردمش را به پای ازدست ندادن دوستی اش با چین و برهم نخوردن ویترین مجهول و مجعول انتخابات استصوابی اش فدا می‌کند و نسبت به پخش کرونا در میان مردم تا این حد بی تفاوت و نافهم است که به مبتلا شدن معاون وزیر و چند نماینده و دیگر مسئولان رده بالای حکومت هم انجامیده و مردم را نخست بار با بلایی آشنا کرده که اینبار هم بر سر آنان و هم بر سر حکمرانان باریده است، آنکه تشخیص می‌دهد شنبه بر سر کار و مدرسه و دانشگاه حاضر باشد و فرزندانش را به فضای آلوده از ویروس کرونا که در پنهان کاری و دروغگویی شما رشد کرد و جان گرفت و جان ملت ستاند و می ستاند، بفرستد و بر کوس پخش ویروس بدمد خود مردم هستند جناب رییس‌جمهور! ارباب آنهایند همانطور که این اربابی و سروری را در شکستن صندوق خالی از صداقت و حقیقت انتخاباتتان ثابت کردند و به یادتان آوردند شما کماکان نوکر ملتید! گرچه نوکرانی که نان بر خون ارباب خود می‌زنید. این واقعه بار دیگر و در شنبه آتی نیز تکرار خواهد شد، باشد تا بیاموزید که با ملتی رشید و غیور که از انتخابات توخالی پلی برای اثبات بودن و تشخص و هویت خود ساخت، چگونه سخن بگویید!

ضمنا کمی صبر هم بد نیست! بگذارید تا فرجام پنهان کاری آخرتان از پخش کرونا در کشور به نتایج واپسین برسد و ببینید آیا اساسا تشکیل هیئت دولت ممکن می‌شود یا کار به قرنطینه دولتیان می کشد؟

باش تا صبح دولتت بدمد
کاین هنوز از نتایج سحر استDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.