سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مرزهایی که بروی ایران بسته شد

چکیده :بر خلاف جمهوری اسلامی که مدتها ورود و پخش کرونا را در کشور مخفی و از اطلاع رسانی به مردم خودداری کرده بود و حالا با بیمارستان های ناآماده و کمبود کیت و ماسک و پزشکان فداکاری که مجبورند با حداقل امکانات جور پنهان کاری و دروغ های حکومت ایران را حتی در زمینه کرونا با به مخاطره افکندن جان و سلامت خود متحمل شوند، اما جان انسان در کشورهای همسایه از اهمیت بالایی برخوردار است و تابع سیاسی کاری و منفعت پرستی چینی - ایرانی نیست که نتیجه اش ورود خودخواسته ویروس به ایران باشد....


کلمه

بر خلاف جمهوری اسلامی که مدتها ورود و پخش کرونا را در کشور مخفی و از اطلاع رسانی به مردم خودداری کرده بود و حالا با بیمارستان های ناآماده و کمبود کیت و ماسک و پزشکان فداکاری که مجبورند با حداقل امکانات جور پنهان کاری و دروغ های حکومت ایران را حتی در زمینه کرونا با به مخاطره افکندن جان و سلامت خود متحمل شوند، اما جان انسان در کشورهای همسایه از اهمیت بالایی برخوردار است و تابع سیاسی کاری و منفعت پرستی چینی – ایرانی نیست که نتیجه اش ورود خودخواسته ویروس به ایران باشد.

بر همین اساس از آنجا که در روزهای گذشته کاربران شبکه های اجتماعی ترکیه خواستار بسته شدن مرزهای ایران از سوی ترکیه شده بودند، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که مرزهای هوایی ایران ترکیه هم از امشب یکطرفه شده و تنها مسافران می توانند به ایران باز گردند.

ترکیه روز یکشنبه چهارم اسفند مرزهای خود را با ایران بست و پرواز هواپیماها از مقصد ایران را به حال تعلیق در آورد.
فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، به خبرنگاران گفت: «تمام بزرگراه‌ها و خطوط راه‌آهن از مسیر ایران ساعت پنج به وقت محلی بسته شدند و پرواز هواپیماها از این کشور نیز معلق شدند». به گفته او، هواپیماهای ترکیه همچنان می‌توانند به ایران پرواز کنند.

وزیر بهداشت ترکیه گفت نتایج آزمایش‌های پنج مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در شهر وان که قرنطینه بودند منفی اعلام شده است.

“با گسترش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران افغانستان و ترکیه اعلام کردند که مرزهای خود با ایران را خواهند بست.
ترکیه در حال حاضر مرزهای زمینی و افغانستان مرز زمینی و هوایی را بسته است.”

به گزارش رسانه‌های پاکستان، مقام‌های این کشور گذرگاه مرزی تفتان با ایران را روز یکشنبه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بستند.
رسانه‌های پاکستان به نقل از مقام‌های رسمی این کشور گزارش داده‌اند عبور و مرور از گذرگاه مرزی تفتان مسدود شده و تمهیداتی برای مقابله با شیوع احتمالی کرونا در این منطقه آغاز شده است.

به گزارش رادیو پاکستان، یک بیمارستان صحرایی یکصد تختخوابی در منطقه مرزی در حال برپایی است.

روز یکشنبه همچنین یک مسئول صنفی در استان خراسان رضوی خبر داد که ترکمنستان مرز خود را با ایران بسته است.

احمد زمانیان یزدی، رئیس هیأت مدیره انجمن حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی، به خبرگزاری ایسنا گفت ترکمنستان بدون «اطلاع قبلی» مرز خود را به روی تمامی کامیون‌هایی که «با هر ملیتی بخواهند از ایران به داخل این کشور وارد شوند» بسته و «تنها کامیون‎های ملیت خود را پذیرش می‌کند».”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.