سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هرگردی گردونیست؛ تقدیم به تمام اصلاح‌طلبان واقعی و پیشرو...

هرگردی گردونیست؛ تقدیم به تمام اصلاح‌طلبان واقعی و پیشرو

چکیده :ترور آقای حجاریان، قتل‌های زنجیره‌ای، کنفرانس برلین و سرانجام تشدید نظارت استصوابی برای حذف اصلاح‌طلبان واقعی و پیشرو، باعث قهر مردم با صندوق‌های رای شد و کاری که نباید اتفاق می‌افتاد بالاخره روی داد و معجزه هزاره سوم از صندوق‌ها... سر...


مهدی کلانتری

هرچند لفظ اصلاحات و اصلاح طلبی سابقه طولانی در تاریخ سیاسی جهان وایران‌دارد، ولی درتاریخ معاصر ایران شاید بتوان شروعش را از انقلاب مشروطه دانست. تلاش‌های فراوانی شد در دوره‌های مختلف برای اصلاح حکومت و حکومت داری که متاسفانه در بیشتر موارد به شکست انجامید. آخرین بار هم با پیروزی آقای خاتمی در خرداد ۷۶ بارقه‌هایی از امید به اصلاحات در کشور نمودار شد و در چند سال اول موفقیت‌هایی ولو جزیی هم داشت ولی خیلی زود جناح تمامیت خواه در مقابل آن جبهه گرفت و به انحا مختلف راه آن را سد کرد.

ترور آقای حجاریان، قتل‌های زنجیره‌ای، کنفرانس برلین و سرانجام تشدید نظارت استصوابی برای حذف اصلاح‌طلبان واقعی و پیشرو، باعث قهر مردم با صندوق‌های رای شد و کاری که نباید اتفاق می‌افتاد بالاخره روی داد و معجزه هزاره سوم از صندوق‌ها… سر برآورد.

حدود ۲۲سال از عمر خود را برای آرمان‌های اصلاحات واقعی در چارچوب قانون اساسی کشور صرف نمودیم ولی نتیجه‌ای نگرفتیم و حالا در حسرت گذشته برای اولین بار در خانه نشسته‌ایم بدون کنش سیاسی به امید آینده. ولی لفظ کلمه زیبای اصلاحات باعث بوجود آمدن سودجویانی در عرصه اصلاح‌طلبی شد که میتوان آنها را اصلا‌ح‌طلبان بدلی، نفوذی، اعتدالی، اصولگرا و خنثی دانست حال نهال پژمرده اصلاحات در دستان این اصلاح‌طلبان (خناب) است در نبود اصلاح‌طلبان واقعی مثل حزب مشارکت و اصلاح‌طلبان پیشرو مثل نهضت آزادی و ملی مذهبی‌ها.

آیا اصلاح‌طلبان خناب خواهند توانست در آینده‌ای مبهم راهی را برای اصلاحات واقعی باز کنند. باید نشست و دید. ولی این ضرب‌المثل را چه باید کرد.

کار هر بز نیست خرمن کوفتن
گاو نر می خواهد و مرد کهن.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.