سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فاطمه کروبی در دیدار با برخی از همرزمان فرزندان خود در دوران جنگ: ما با زندان ناآشن...

فاطمه کروبی در دیدار با برخی از همرزمان فرزندان خود در دوران جنگ: ما با زندان ناآشنا نیستیم اما بکار بردن زبان اراذل در بازجویی غیرقابل تحمل است

چکیده : آقای کروبی در سال ۵۵ که از زندان آزاد شد، توسط ساواک شمران مجددا احضار شدند. ساواک در آن دیدار به ایشان گفته بود که "پدر شما یعنی مرحوم شیخ احمد، خیلی صریح علیه شاه و پدر شاه صحبت می کند و با توجه به سن و سال ایشان برخورد با وی برای ما پر هزینه است. لذا اگر پدرت حرکت سیاسی انجام دهد مسئولیت آن با شماست و ما با تو برخورد می کنیم....


روز گذشته تعدای از جانبازان دوران جنگ تحمیلی با خانم کروبی دیدار و پیرامون موضوعاتی از جمله حصر، وضعیت فعلی کشور و نیز شرایط بازداشت و زندان محمدحسین کروبی صحبت و گفتگو کردند.

جانبازان از اینکه سه چهره ارزشمند کشور، آقای کروبی یکی از یاران نزدیک امام؛ مهندس موسوی نخست وزیر دوران امام و همسر گرامی شان خانم رهنورد طی ۹ سال گذشته در حصر هستند اظهار تاسف کردند. همچنین ایشان اظهار نگرانی کردند که نظام دایره فشار خود را نسبت به آقای کروبی، به فرزندان ایشان نیز تسری داده است.

در ادامه دیدار، خانم کروبی با رساندن سلام آقای کروبی از حصر و تشکر از جانبازان که بدون هیچ ادعایی در مسیر دفاع از کشور هزینه داده اند، به این موضوع اشاره کرد که ما با زندان و سخت گیری های این چنینی نا آشنا نیستیم و مشکلی نداریم، اما برای ما غیرقابل تحمل است که بازجو در دوران بازجویی از زبان اراذل استفاده کرده تا با سخیف ترین و زشت ترین کلمات با فرزندم حسین، برخورد کنند.

وی با ذکر خاطره ای قدیمی، اشاره کرد: آقای کروبی در سال ۵۵ که از زندان آزاد شد، توسط ساواک شمران مجددا احضار شدند. ساواک در آن دیدار به ایشان گفته بود که “پدر شما یعنی مرحوم شیخ احمد، خیلی صریح علیه شاه و پدر شاه صحبت می کند و با توجه به سن و سال ایشان برخورد با وی برای ما پر هزینه است. لذا اگر پدرت حرکت سیاسی انجام دهد مسئولیت آن با شماست و ما با تو برخورد می کنیم.” آقای کروبی نیز در پاسخ می گوید که “پدرم ما را با سیاست آشنا کرد اما مسیر و راه خود ایشان مشخص است و طبیعی است که من نمی توانم مانع فعالیت های پدرم شوم.”

پدر آقای کروبی در آن دوران به دماوند تبعید شده بودند. حالا وضعیت ما در همین حکومت نیز یک داستان تکراری است، چرا که فرزند را به خاطر نامه پدرش احضار و زندان می کنند و با سخیف ترین و زشت ترین الفاظ مورد بازجویی و توهین قرار می دهند. متاسفانه نمونه این رفتار را هنگام بازداشت فرزند دیگرم علی، توسط نیروهای فشار و لباس شخصی در ده سال پیش نیز داشتیم که او را مورد بدترین آزارها و فحاشی ها قرار داده بودند، هر چند در دوران ۴۰ روز انفرادی که علی در سال ۸۹ داشتند، حداقل این توهین ها و فحاشی ها نبود.

خانم کروبی در انتهای این دیدار ابراز امیدواری نمودند که اخلاق بر رفتار ساختار امنیتی و نظامی کشور حاکم گردد./ سحامDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.