سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فاطمه کروبی: بازداشت محمدحسین کروبی یک بازداشت و فشار غیر قانونی است...

فاطمه کروبی: بازداشت محمدحسین کروبی یک بازداشت و فشار غیر قانونی است

چکیده : ما آمادگی این را داریم که وقتی کار سیاسی انجام می شود، هزینه های سیاسی متقابل آن را نیز یپردازیم، اما امیدواریم که حداقل این هزینه ها را در چارچوب معقول صورت گیرد. بازداشت فرزندم محمدحسین، یک بازداشت و فشار غیر قانونی است، چرا که مسئولیت گفته ها و نوشته ها مربوط به آقای کروبی است و ایشان هم صریحا بر این نکته تاکید کرده...


فاطمه کروبی،‌ همسر مهدی کروبی با برخی از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب، دیدار و گفتگو کرد. به گزارش سحام، در این دیدار که به میزبانی این نماینده سابق مجلس برگزار شده بود، پیرامون شرایط تازه حصر و نیز بازداشت محمدحسین کروبی، بحث و گفتگو شد.خانم کروبی به شرایط فعلی و سخت گیری های جدید اعمال شده به حصر اشاره می کند و نیز از دستگیری فرزندش حسین کروبی به عنوان یک تجربه مشابه در دوران پیش از انقلاب یاد می کند. همسر مهدی کروبی می گوید که تجربه کنونی زندان همزمان فرزند و همسرم، مشابه تجربه زندان پیش از انقلاب همسر و پدر ایشان است.

در ادامه این دیدار، یکی از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب به نمایندگی از جمع، در سخنانی می گوید که تداوم حصر به ضرر انقلاب و منافع ملی است و با اظهار تاسف از این شرایط می افزاید که یکی از بهترین نیروهای انقلاب در حصر است و او کسی است که هم سابقه مبارزه و زندان در پیش از انقلاب را داشته و هم پس از انقلاب منشاء خدمات بسیاری بوده است. ایشان تاکید می کند که حصر آقایان کروبی و موسوی فاصله و شکاف میان مردم و حاکمیت را بیشتر کرده و باید تلاش شود تا این روند فعلی تغییر کند و نیز باید درباره ابعاد سیاسی و حقوقی حصر گفتگوها و مباحث بیشتری صورت گیرد.

خانم کروبی نیز در پایان این دیدار ضمن تشکر از دوستانی که با توجه به شرایط تازه حصر به دیدار ایشان آمده بودند افزودند: ما آمادگی این را داریم که وقتی کار سیاسی انجام می شود، هزینه های سیاسی متقابل آن را نیز یپردازیم، اما امیدواریم که حداقل این هزینه ها را در چارچوب معقول صورت گیرد. بازداشت فرزندم محمدحسین، یک بازداشت و فشار غیر قانونی است، چرا که مسئولیت گفته ها و نوشته ها مربوط به آقای کروبی است و ایشان هم صریحا بر این نکته تاکید کرده اند.

لازم به ذکر است که نهادهای امنیتی چند روز پس از نامه معروف آقای کروبی به آقای خامنه ای پیرامون عدم صلاحیت وی برای رهبری کشور، اقدام به بازداشت حسین کروبی کردند. در حال حاضر شرایط حصر با محدودیت های جدی تری مواجه شده و حسین کروبی نیز در سلول انفرادی در بازداشت قرار دارد./ سحامDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.