سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نرخ بیکاری در منطقه یورو به پایین‌ترین حد در دوازه سال گذشته رسید...

نرخ بیکاری در منطقه یورو به پایین‌ترین حد در دوازه سال گذشته رسید

چکیده :کارشناسان با این حال می‌گویند چشم‌انداز آینده بازار کار اروپا تا حد زیادی به تحولات اقتصاد جهانی و به ویژه به افزایش و یا کاهش تنش بین ایالات متحده و چین وابسته خواهد...


بیکاری در منطقه مالی حوزه یورو از ماه مه سال ۲۰۰۸ تا کنون به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

ارقام رسمی نشان می‌دهند که آمار کلی بیکاری در ۱۹ کشور اتحادیه اروپا در ۱۲ سال گذشته به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

یورواستات، آژانس آماری اتحادیه اروپا با اعلام این موضوع گفته است بررسی نرخ بیکاری در ماه دسامبر گذشته نشان می‌دهد که اروپا بیشترین رشد را در مبارزه با بیکاری در یک دهه اخیر داشته است.

به گفته یورواستات، بیکاری طی چند سال گذشته به ویژه در کشورهایی که در صدر بحران بدهی منطقه یورو قرار داشته‌اند، بصورت متوالی کاهش یافته، اما نرخ بیکاری در این کشورها با ابرقدرت اقتصادی اروپا یعنی آلمان، همچنان اختلاف فاحش دارد.

نرخ بیکاری در اسپانیا به ۱۳.۷ درصد و در یونان به ۱۶.۶ درصد رسیده است در حالی که این نرخ در آلمان تنها ۳.۲ درصد است.

برت کالین، تحلیلگر اقتصادی در این زمینه می‌گوید: «با وجود این که پیشرفت‌های بازار کار طی چندماه گذشته کند شده اما همچنان رو به بهبودی دارد و طبق پیش‌بینی‌ها این روند در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهدیافت.»

کارشناسان با این حال می‌گویند چشم‌انداز آینده بازار کار اروپا تا حد زیادی به تحولات اقتصاد جهانی و به ویژه به افزایش و یا کاهش تنش بین ایالات متحده و چین وابسته خواهد بود.

بنا به اعلام یورواستات، تورم نیز در منطقه یورو نسبتا کاهش پیدا کرده است و البته رشد اقتصادی هم نسبتا ناچیز گزارش شده است./ یورو نیوزDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.