سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کدام انتخابات/ فقط و فقط بازگشت به انتخابات آزاد، سالم و عادلانه است که می‌تواند ا...

کدام انتخابات/ فقط و فقط بازگشت به انتخابات آزاد، سالم و عادلانه است که می‌تواند انسجام فراگیر ملّی را احیا کند و تنها قدرت، قدرت مردم است

چکیده :در آخرین هفته‌های باقیمانده به زمان رأی‌گیری فقط و فقط بازگشت به انتخابات آزاد، سالم و عادلانه است که می‌تواند انسجام فراگیر ملّی را احیا کند و تنها قدرت، قدرت مردم است که خواهد توانست زیاده‌خواهی‌های قدرت سلطه‌گر بین‌المللی را متوقف...


بیانیه شماره سه جامعه زنان انقلاب اسلامی:

اِن‌الله یأمرکم اَن تودّوا الامانات الی اهلها و اذ حکمتم بین‌الناس اَن تحکموا بِالعدل (نساء ۵۸)

مردم و آن‌دسته از جریانات سیاسی که به‌دنبال استیفای حقوق ملت هستند در تجربیات چهل ساله‌ی اخیر نشان داده‌اند چنانچه حضورشان به رسمیت شناخته شود، انتخابات را فرصتی می‌دانند تا خواسته‌های خود را از طریق مشارکت در فرآیند این همه‌پرسی مطالبه کنند. براین اساس، جامعه زنان انقلاب اسلامی نیز در انتخاباتی که صاحبنظران و کنشگران جامعه با هر گرایش فکری، دینی، قومی، زبانی، سیاسی و اقتصادی بتوانند خود را کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی کنند و آزادانه نظرات و برنامه‌های خود را به اطلاع رأی‌دهندگان برسانند، مشارکت خواهد کرد.

چنانچه شفافیت اطلاعاتی و نظارت مردمی برقرار باشد، عدم صلاحیت‌ها به آسانی توسط رأی مردم مشخص خواهد شد و علاوه بر آن یک بار دیگر در ابتدای هر دوره‌ی مجلس، اعتبارنامه‌ی منتخبین توسط نمایندگان مورد وثوق ملت بررسی می‌شود.

تنها راه نجات فرودستان و نیز حذف‌شدگان از فشارهای اقتصادی و اجتماعی و همچنین تنها راه نجات کشور از بحران‌های داخلی و خارجی، پیروی از نظر اکثریت مردم و برگزاری یک انتخابات واقعی است.

در آخرین هفته‌های باقیمانده به زمان رأی‌گیری فقط و فقط بازگشت به انتخابات آزاد، سالم و عادلانه است که می‌تواند انسجام فراگیر ملّی را احیا کند و تنها قدرت، قدرت مردم است که خواهد توانست زیاده‌خواهی‌های قدرت سلطه‌گر بین‌المللی را متوقف کند.

چنانچه حکومت، در خلاف جهت “گفتمان مطالبه‌محور” مردمی حرکت نکند و تحّول ساختاری را از اصلاح ساز و کارهای انتخاباتی آغاز نماید، به‌سرعت خواهد توانست از حمایت ملّی در جهت حل معضلات داخلی و خارجی برخوردار شود.

این خواسته‌ی جامعه زنان انقلاب اسلامی، مبتنی بر اصل ۵۶ قانون اساسی است که می‌گوید : خداوند انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته و هیچکس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند و یا درخدمت فرد و گروهی خاص قرار دهد.

جامعه زنان انقلاب اسلامی
چهارم بهمن ۱۳۹۸Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.