سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزنامه جمهوری اسلامی: سوءاستفاده از جایگاه حوزه علمیه در حال رسیدن به اوج است...

روزنامه جمهوری اسلامی: سوءاستفاده از جایگاه حوزه علمیه در حال رسیدن به اوج است

چکیده : انتشار چنین اطلاعیه‌ای در حوزه باتوجه به اینکه اولاً فقه دارای چنین بابی نیست و ثانیاً مسائل عزاداری نیازی به تدریس آنهم تحت عنوان درس خارج ندارد، نشان‌دهنده عدم نظارت شورای عالی و مدیریت حوزه بر آنچه در حوزه می‌گذرد...


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

سوءاستفاده از جایگاه حوزه علمیه در حال رسیدن به اوج است. در قم اطلاعیه‌ای منتشر شده که طلاب حوزه علمیه را به شرکت در «درس خارج فقه العزاء» دعوت کرده است.

این اطلاعیه تأکید کرده این درس برای فراگیری فقه عزاداری و ابواب آنست و مخصوص وعاظ و خطبا و طلاب می‌باشد و به شرکت‌کنندگان، جزوه و گواهی دوره نیز داده می‌شود.

انتشار چنین اطلاعیه‌ای در حوزه باتوجه به اینکه اولاً فقه دارای چنین بابی نیست و ثانیاً مسائل عزاداری نیازی به تدریس آنهم تحت عنوان درس خارج ندارد، نشان‌دهنده عدم نظارت شورای عالی و مدیریت حوزه بر آنچه در حوزه می‌گذرد می‌باشد.

اکنون که دستگاه عریض و طویل مدیریت بر آنچه در حوزه می‌گذرد اشراف ندارد، از فضلای روشن‌ضمیر حوزه انتظار می‌رود با قلم و بیان خود به مصاف چنین اقدامات ناروائی بروند و اجازه ندهند نهاد روحانیت که باید برای مشکلات مهم فکری، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی راه حل ارائه نماید، به این قبیل امور سرگرم شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.