سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

خشمِ به‌حق دانشجو

چکیده :یکی از جریانات داخل حکومت، خشونت‌جویانی هستند که گمان می‌کنند قادرند با ایجاد درگیری داخلی، سکوت قبرستانی در دانشگاه‌ها برقرار کنند. آنان از غلبه‌ی محتوم دانشجویان آزادیخواه بر دانشجویان امنیتی...


کیوان صمیمی

دانشجویان روزهای سختی را ‌گذراندند.
حکومت چهل سال است با جوان و دانشجو که مطالبه‌گری او در همه‌ی جوامع، قابل فهم است چنان رفتاری کرده که عکس‌العملی جز اعتراضات دی‌ماه را نباید انتظار می‌داشت.

دانشجو علاوه بر اینکه سال‌هاست زیر ذره‌بین و فشار سیستم تمامت‌خواهی قرار دارد، در محیط درونی دانشگاه هم محکوم است که هر روز و هر ساعت چهره به چهره‌ی عوامل خبرچین و خشونت‌جو، به نام دانش‌جو قرار داشته‌باشد.

یکی از جریانات داخل حکومت، خشونت‌جویانی هستند که گمان می‌کنند قادرند با ایجاد درگیری داخلی، سکوت قبرستانی در دانشگاه‌ها برقرار کنند. آنان از غلبه‌ی محتوم دانشجویان آزادیخواه بر دانشجویان امنیتی بی‌خبرند.

هفته‌ی گذشته و به‌دنبال استمرار همیشگی فشار بر فضای دانشگاهی موارد دیگری چون کشتار آبان، له‌شدن کم‌سر و صدای مردم عزادار در کرمان، جان‌باختن فجیع سرنشینان هواپیما و به‌ویژه دروغ‌پردازی‌های آشکار اکثر مقامات کشوری و لشکری، فشار سنگینی بر روحیه‌ی لطیف و جوان دانشجویان آوار کرد و خشم به‌حق آنان را پدید آورْد.

فرودستان و محذوفان در آبان‌ماه و دانشجویان در دی‌ماه، گفتمان مطالبه‌محور را به‌صورتی خشن اما توجیه‌پذیر و قابل درک نشان دادند. اگر حکومت به گفتمان مطالبه‌محور از نوع خشونت‌پرهیز آن پاسخی عادلانه ندهد، عملاً در مسیر براندازیِ خود حرکت خواهد کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.