سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آمریکا هرگز «مرغ‌های تخم طلای» خود را نمی‌کشد...

آمریکا هرگز «مرغ‌های تخم طلای» خود را نمی‌کشد

چکیده :فقط در پنج سال گذشته مطابق اعلام مراکز تحقیقات راهبردی معتبر جهانی بیش از دویست میلیارد دلار تنها کشور های حاشیه خلیج فارس از امریکا و متحدین غربی آن اسلحه خریداری کرده اند....


یاسین آق‌طای

دکتر یاسین آق‌طای ؛نویسنده و مشاور ارشد رجب‌طیب اردغان رهبر ترکیه نوشته است: «آمریکا مرغ تخم‌طلای خود را هرگز نمی‌کُشد». مطابق این تحلیل، رژیمهای کره شمالی و ایران؛ عملاً نه تنها دشمن ایالات متحده آمریکا نیستند، بلکه مرغ‌های تخم طلایی برای ترامپ می‌باشند. این مرغ‌های تخم طلا، به تازگی تخم‌های به ارزش ده میلیارد دلار و هشت میلیارد دلار تقدیم ایالات متحده آمریکا نمودند.

تمام کارخانه‌های تسلیحات سنگین ‌مانند: هواپیماهای جنگی، موشکهای پیش رفته و تانک‌های مدرن آمریکا به برکت شعارهای ویرانگر، کاذب و رجزخوانیهای ایران و رهبر کره شمالی با تمام ظرفیت کار می‌کنند و به تولیدات خود می‌افزایند.
همین لشکرکشی اخیر آمریکا به خلیج [فارس]، تهدید متقابل ایران (انفجار کشتی های نفتی) و آزمایشات کره شمالی سبب شد تا به تازگی قراردادهای به ارزش ۱۸ میلیارد دلار بین آمریکا با کشورهای سعودی و ژاپن بسته شود.

ترامپ که از تخمهای طلای تازه، راضی به نظر می‌رسد؛ در تازه‌ترین اظهارات خود پیام های آرامش بخش به رژیم های کره شمالی و ایران ارسال نموده است.

فقط در پنج سال گذشته مطابق اعلام مراکز تحقیقات راهبردی معتبر جهانی بیش از دویست میلیارد دلار تنها کشور های حاشیه خلیج فارس از امریکا و متحدین غربی آن اسلحه خریداری کرده اند.

عربستان سعودی، بر اساس ارزیابی «مؤسسۀ بین‌المللی تحقیقات صلحِ استکهلم»، در پنج سال گذشته نخستین واردکنندۀ تسلیحات در جهان بوده است و میزان خرید این کشور در این زمینه، در فاصلۀ سال‌های ٢٠١۴ تا ٢٠١٨ به نسبت مدت مشابه پیش از آن، به میزان ١٩٢ درصد افزایش یافته است. عربستان در این مدت همچنین نخستین مشتری آمریکا در این زمینه بوده و ٢٢ درصد کل صادرات سلاح آمریکا را خریده است. عربستان سعودی پس از مصر و هند، سومین خریدار سلاح‌hهای فرانسه، نخستین خریدار تسلیحات بریتانیا، سومین خریدار تسلیحات اسپانیا و نخستین خریدار از سوئیس است.

کابینه ژاپن سه شنبه تصویب کرد که تعداد جنگنده‌های سفارشی اف- ۳۵ آمریکایی برای ارتش این کشور، از ۴۲ فروند به ۱۴۷ فروند افزایش یابد. ارزش این خرید بیش از ۱۰ میلیارد دلار خواهد بود. این بزرگ‌ترین سفارش خرید هواپیمای اف – ۳۵ به شرکت آمریکایی ” لاکهید مارتین” (سازنده هواپیمای اف – ۳۵) است. بزرگ‌ترین خریدار هواپیماهای تولیدی این شرکت، ارتش آمریکاست.

حالا برای یک لحظه فکر کنید که اگر همین فردا، رژیم های موجود در ایران و کره شمالی سقوط نمایند و نظامهای معمولی در این کشورها حاکم گردند آمریکا برای کشورهای خلیج فارس و شرق دور از کی شیطان خطرناک بسازد تا ثروتهای بادآورده‌ای خاورمیانه را به امریکا سرازیر نماید؟‌

منبع: وب‌سایت سوشالDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.