سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشکیل سه پرونده قضایی علیه حسین کروبی...

تشکیل سه پرونده قضایی علیه حسین کروبی

چکیده :حسین کروبی صبح روز ۲۴ دی ماه پس از مراجعه به زندان اوین بازداشت شده بود. او اسفند ۱۳۹۵ به دلیل انتشار نامه پدرش به حسن روحانی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. گفته شده بود بازداشت نیز برای اجرای این حکم صورت گرفته است....


محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، خبر داد که نهادهای امنیتی برای حسین کروبی، برادرش، سه پرونده تشکیل داده‌اند.

محمد تقی کروبی در مصاحبه با رادیو فردا خبر داد که برای برادرش به دلیل نامه‌های پدرش به رهبر جمهوری اسلامی و حسن روحانی، دو پرونده تشکیل شده است.

وی همچنین گفت که برای برادرش یک پرونده دیگر به دلیل امضای نامه ۷۷ فعال سیاسی درباره سرکوب معترضان آبان تشکیل شده است.

به گفته محمدتقی کروبی، برادرش روانه انفرادی شده و تحت بازجویی قرار دارد.

آقای کروبی همچین اعلام کرد که برادرش «با قرار بازداشت در انفرادى و بازجوی وزارت اطلاعات دولت روحانى در کنار دیگر دستگاه امنیتى برای اخذ اقاریر کذب وی را تحت فشار قرار داده‌اند».

مقام‌های دولت حسن روحانی و مقام‌های قضائی جمهوری اسلامی هنوز واکنشی به این اظهارات نشان نداده‌اند.

حسین کروبی صبح روز ۲۴ دی ماه پس از مراجعه به زندان اوین بازداشت شده بود. او اسفند ۱۳۹۵ به دلیل انتشار نامه پدرش به حسن روحانی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. گفته شده بود بازداشت نیز برای اجرای این حکم صورت گرفته است.

با این حال محمد تقی کروبی گفته بود ماموران امنیتی محدودیت‌هایی اعمال کرده‌اند که دلیل آن‌ها به‌خاطر نامه جدید مهدی کروبی به رهبر جمهوری اسلامی است.

مهدی کروبی ۲۱ دی در نامه‌ای به علی خامنه‌ای با اشاره به ماجرای شلیک موشک سپاه به هواپیمای اوکراینی نوشته بود «هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید».

آقای کروبی همچنین نوشته بود که مسئولیت مستقیم دیگر رخدادها از جمله «فقدان رسیدگی دقیق به ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای، تقلب در انتخابات و سرکوب خونین معترضین۸۸ ، سرکوب معترضین ۹۶ و نهایتا مردم به ستوه‌ آمده در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸» برعهده رهبر جمهوری اسلامی‌ست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.