سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه ای کوتاه خطاب به هموطنان طرفداران نظام...

نامه ای کوتاه خطاب به هموطنان طرفداران نظام

چکیده :بارها و بارها شخصیت های مختلف سیاسی و مقامات نظام و روز گذشته شخص رهبری در نماز جمعه عنوان کرده اند که مخالفان نظام تعداد اندکی بیش نیستند و همین تعداد از سر ترس حاضر نیستند که برای وطن و یا رسیدن به هدفشان از جان و منافع خود هزینه کنند....


ابوالفضل رحیمی شاد

با سلام و احترام خدمت هموطنان گرامی که با شما در باورهای سیاسی و عقیدتی اختلاف نظر دارم اما در یک حکومت دموکراتیک واقعی برای شما نیز حق برخورداری از جمیع حقوق اجتماعی قائلم.

پیش از شروع یک درخواست دوستانه از شما دارم . لطفا سعی کنید بدون هر پیش داوری این متن را مطالعه کنید و فقط به آنچه نوشته شده است توجه بفرمایید نه به تصوری که ممکن است در ذهنتان از نویسنده متن داشته باشید‌.

بارها و بارها شخصیت های مختلف سیاسی و مقامات نظام و روز گذشته شخص رهبری در نماز جمعه عنوان کرده اند که مخالفان نظام تعداد اندکی بیش نیستند و همین تعداد از سر ترس حاضر نیستند که برای وطن و یا رسیدن به هدفشان از جان و منافع خود هزینه کنند.

در ارتباط با همین موضوع دو نکته را خدمتتان عرض میکنم و زیاد وقتتان را نمی گیرم اما خواهش میکنم به این دو نکته کوتاه با فکر باز و با همان حرّیتی که برایتان با ارزش است تامل کنید و با داوری وجدانتان به خودتان پاسخ دهید.

نکته اول: حتما بارها و بارها از مسئولان شنیده اید و اگر سن تان اقتضا میکند به یاد دارید که جنگ ایران و عراق نبردی نابرابر خوانده شد.و به همین دلیل رزمندگان ما شجاع تر و از جان گذشته تر از عراقی ها قلمداد شدند که سخن حق و درستی بود.حال از شما میپرسم آیا الان مقابله نظام با مخالفانش مقابله ای برابر است؟ یک طرف میلیاردها تومان پول و تلویزیون و مخابرات و امکان قطع موبایل و تلفن و ماهواره و مساجد و پایگاه های بسیج ادارات و مدارس و دانشگاه ها و سپاه و گارد ویژه و باتوم و موتور سوار و اشک آور و اسلحه و تک تیرانداز و زره پوش و لابد اگر جلوتر برود مسلسل و تانک و طرف مقابل یک تعداد دانشجو و کارگر و معلم و زن و مرد جوان و میانسال فقط با دست خالی. یک طرف ستاره دار و محروم از تحصیل یک طرف بورس و استخدام و هیئت علمی،یک طرف زندان و شکنجه و اخراج و تبعید یک طرف زندانبان و ترفیع و تشویق،یک طرف اگر یک کشته بدهد تبلیغ و احترام و تشیع یک طرف اگر صدها کشته بدهد جنازه فرزند و همسر را با شرط و تعهد تحویل میگیرد ،شبانه دفع میکند و اجازه برگزاری مراسم آنگونه که میخواهد ندارد و اگر خانواده پیگیر حق خود در این زمینه شود باز هم با تهدید و زندان روبرو میشود. و با همه اینها آن اقلیت کوچک و ترسو که گفته میشود حاضر به هزینه دادن نیست همچنان در میدان است. حالا بیایید با همان منطق قضاوت کنید الان کدام طرف شجاع تر و از جان و مال گذشته تر است؟ آیا غیر از این است که این ایثار و شجاعت و به میدان آمدن بجز برای داشتن ایرانی آزاد و آباد و سربلند و برخورداری همه مردم از زندگی توام با رفاه،عدالت،آزادی،آسایش و صلح و دوستی و آرامش است؟ قضاوت با شما!

نکته دوم:بارها تاکید شده که تعداد مخالفان نظام در برابر تعداد طرفداران چند میلیونی نظام اندک است. برای اثبات این مدعا نیز به جمعیت روزهای راهپیمایی های حکومتی و در این روزها به جمعیت حاضر در مراسم تشییع سردار سلیمانی اشاره میشود.

اولا)اگر تعداد مخالفان واقعا اندک است چرا یک بار نظام حاضر نمیشود مجوز یک راهپیمایی آرام و بدون شعار در سراسر کشور برای مخالفان صادر کند و شرایط پخش زنده تلویزیونی و حفاظت جمعیت از سوی نیروهای پلیس را مهیا کند تا تکلیف همه روشن شود.

ثانیا)اگر این منطق که اکثریت حق دارد به خواست اقلیت بی توجه باشد را درست میدانید و یا اکثریت بودن را به معنای حق بودن میدانید؛جمعیت اهل تسنن نسبت به شیعه در میان مسلمانان دست کم ده برابر است.آیا شما شیعیان ولایتمدار با این منطق باورهای اهل سنت را حق میدانید؟ همه شما بهتر از من داستان تنهایی امام حسن در مقابل معاویه و جمعیت اندک یاران امام حسین در برابر سپاه چند هزار نفری یزید را میدانید،آیا با این منطق نباید در آن دو واقعه حق را به معاویه و یزید و طرفدارانشان بدهید(به هیچ وجه در این مثال قصد شبیه سازی محتوایی نیست و فقط قصدم نشان دادن منطق چون ما اکثریتیم پس اقلیت حق ندارد است) بازهم قضاوت با شما

هموطن گرامی اگر شما احساس میکنید که به گفتگو با کسی که باورهای متفاوت یا حتی مخالف شما دارد نیازی ندارید اما من به عنوان یک شهروند و هموطن شما که نزدیک به سی سال است به کار معلمی مشغولم با صدای بلند میگویم من به گفتگو با شما محتاجم‌.

با احترام فراوانDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.