سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پذیرش مسئولیت و پاسخگویی فرماندهی کل قوا/ برکناری مسئولین سانحه در بالاترین سطوح...

پذیرش مسئولیت و پاسخگویی فرماندهی کل قوا/ برکناری مسئولین سانحه در بالاترین سطوح

چکیده :چندی بعد عناد خارجی غرور ملت مارا جریحه‌دار کرد و این بار بی‌خردی و بی‌صداقتی و بی‌کفایتی داخلی، قلب هایمان را مالامال اندوه کرد. روزی فرزندان ملت در زیر آوار بی کفایتی مسئولان در جریان تشییع سردار سلیمانی کشته می‌شوند و روزی دیگر به سوگ ۱۴۷ هم‌وطن دیگر در اشتباهی مرگبار...


بیانیه تشکل‌های هیئت موسس اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران (تادا) در واکنش به عملکرد پدافندی در شلیک موشک به پرواز تهران – کیف

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

بازهم روایت فریب و سرکوب و بی‌خردی. روایت بی اعتمادی و شعله ور ساختن آتش خشم ملت و روایت سوزاندن فرصت های بیشمار اتحاد.

به تازگی سوگوار خون هم وطنان معترضمان در جریان وقایع آبان ماه بودیم بی آنکه از تعدادشان، سرنوشت پیکرهایشان و آزادی خانواده هایشان خبری داشته باشیم.

چندی بعد عناد خارجی غرور ملت مارا جریحه‌دار کرد و این بار بی‌خردی و بی‌صداقتی و بی‌کفایتی داخلی، قلب هایمان را مالامال اندوه کرد. روزی فرزندان ملت در زیر آوار بی کفایتی مسئولان در جریان تشییع سردار سلیمانی کشته می‌شوند و روزی دیگر به سوگ ۱۴۷ هم‌وطن دیگر در اشتباهی مرگبار می‌نشینیم.

متاسفانه طی ۴ دهه گذشته بیشتر از آنکه بر اخلاق اسلامی تاکید نماییم، بر احکام اسلامی تاکید ورزیده ایم. گویی قدرت به جای آنکه ابزاری برای تحقق عدالت قرار گیرد، خود به هدف نهایی برخی افراد قرار گرفته است آنگونه که حتی مخالف با آن در حکم مخالفت با اصول اعتقادی است. قرار بود ارزشهای دینی را در شیوه های حکومت داری تاثیر دهیم نه آنکه دیانت سپر بلا و توجیهی برای اعمال روشهای نسنجیده و نادرست حکمرانی قرار داده شود. جامعه ما رو به روز فاصله اش را از حاکمیت بیشتر کرده و شکاف دولت-ملت اکنون به وضعیت بحرانی رسیده است. بدتر از معضلات اجتماعی و بحران های بی پایان اقتصادی، این فروپاشی اخلاقی است که جامعه را آزار می دهد، چرا که هیچ چیز بدتر از این نیست که حکومت به مردم دروغ بگوید و ما متاسفانه در جریان اتفاق اخیر با این پدیده روبرو بوده ایم.

آنچه امروز فجایع اخیر را از حد تحمل ملت گذرانیده نتایج سیاست‌های غلط بی‌شماریست که کلیت نظام را در داخل و خارج در بر گرفته است. سیاست خارجه‌ی ۴۰ ساله‌ای که دائم با تزریق ایدئولوژی جنگ ، کشور را در معرض بحران‌های متعدد قرار داده و با حضور نظامی در منطقه باعث به هدررفت بخش زیادی از ثروت ملی شده است و به جای واژه‌ی مقدس ایران از حاکمیت بر منطقه می‌گوید و به جای توسعه و تعالی ایران به فکر گسترش مرزهای دخالت خود در منطقه است. سیاستی که با کوبیدن دائمی بر طبل جنگ و نفرت، از آن به عنوان سرپوشی بر اشتباهات بی‌شمار داخلی استفاده کرده است.

با اتخاذ سیاست های غلط اقتصادی و ایجاد فشار های روزافزون معیشتی بر ملت، تنگ کردن دائمی دایره ی خودی‌ها و برچسب زدن بر هم‌وطنان، عده ای دربند و عده ای دیگر فراری شدند. همان‌ها که به راستی فرزندان خلف این آب و خاک بودند.

با بی تدبیری تمام قانون زیرپا گذاشته شد و هرروز بیش از پیش به جمهوریت نظام تاخته شد و گروه ها و ساختارهایی غیر پاسخگو به وجود آمدند که نه به جمهوریت پاسخگو بودند و نه به مجلس و نمایندگان ملت

با بی خردی در برابر خواست ملت ایستادند و ریشه ی اعتماد به حاکمیت را بیش از پیش خشکاندند.

امروز شاهد آن هستیم که نهادهای غیر پاسخگویی چون صدا و سیما که از بیت المال ارتزاق می‌کنند با به سخره گرفتن شعور ملت و ایجاد پروپگاندای رسانه‌ای، بی شرمانه سعی در فریب آحاد ملت داشته و قلب داغدار مردم را بیش از پیش اندوهگین می کنند.

خدشه‌دار شدن اعتماد ملی بزرگترین مسئله‌ایست که امروز باید مورد توجه جدی مسئولین و زمامداران حاکمیت قرار گیرد. سنگرهای اعتماد مردم روز به روز در حال افول است و این تهدیدی جدی برای تمامیت نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

تنها راه برون رفت از شرایط دشوار اخیر تنها و تنها بازگشت به مردم با گسترش آزادی‌های سیاسی-مدنی، تقویت نهاد‌های مردمی و پاسخگو، برگزاری رفراندوم برای تصمیم‌گیری‌های چالش‌برانگیز ملی و گسترش رسانه‌های آزاد است.

تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران، ضمن عرض تسلیت خدمت بازماندگان تمامی حوادث اخیر و ملت داغدار ایران، خواستار پاسخگویی و برکناری مسئولین سانحه هوایی تهران-کیف در بالاترین سطوح و نیز پذیرش مسئولیت و پاسخگویی از جانب فرماندهی کل قوا به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری‌های نظامی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.