سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه‌ای به ظریف: زمان مناسبی برای لطیفه‌های بی مزه نیست...

نامه‌ای به ظریف: زمان مناسبی برای لطیفه‌های بی مزه نیست

چکیده :ما روی دیوار تو یادگاری نوشتیم مرد! آخرش شد اینکه هواپیمای اکراینی را بزنید، هواپیمای نخبگان ایرانی را بزنید،هواپیمای دوست من و خواهر آن یکی و برادر دیگری را بزنید و بعد بگویید متاسفم بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده باعث شد همه را جزغاله کنیم و بفرستیم سینه خاک!؟...


ابراهیم رها

سلام جواد!

جواد جان باور کن صبح تا حالا صد و بیست و چهار مرتبه‌ای جمله‌ات را خوانده‌ام که : «… بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده…» خواستم صراحتاً اعلام کنم، بلکه فریاد بزنم من با تو و با تمام مسئولین عزیز هم رای و هم نظرم. من خودم دیدم بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده ترمز اتوبوس را برید و بیست نفر بنده خدا در حالی که داد می‌زدند بحران ناشی ولمون کن مگه مرض داری؟ ته دره له شدند.
این بحران ناشی سر تشییع جنازه سردار سلیمانی هم زد دست کم شصت نفر را کشت.

جواد جان اینطور که شما می‌گویی احتمالاً اسمش «بحران» است و فامیلیش «ناشی» آن قسمت ایالات متحده‌اش را که دیگر عادت کردیم بیخیال جواد جان!اگر خبر نداری بگذار من برایت بگویم بحران ناشی اختلاس می‌کند، بحران ناشی ویلاهای دولتی میلیاردی در لواسان می‌سازد، بحران ناشی تا خرخره درگیر ارتشاست، بحران ناشی فساد بانکی دارد، بحران ناشی…

ما روی دیوار تو یادگاری نوشتیم مرد! آخرش شد اینکه هواپیمای اکراینی را بزنید، هواپیمای نخبگان ایرانی را بزنید،هواپیمای دوست من و خواهر آن یکی و برادر دیگری را بزنید و بعد بگویید متاسفم بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده باعث شد همه را جزغاله کنیم و بفرستیم سینه خاک!؟ شوخی می‌کنی جواد!؟ جواد جان شوخی نکن چون الان اصلاً زمان مناسبی برای این‌لطیفه‌های بی‌مزه نیست.
اشتباه نشود! من طرفدار ترامپ نیستم. من از ترامپ متنفرم. البته خودش را چندان نمی‌شناسم اینه هر جا هم رفته بیشتر از سیاست تمایلش به یک سیمین‌بر یا مه‌پیکری بوده هم به من دخلی ندارد، اما از نگاهش به جهان بدم می‌آید. از چهار روز دروغ گفتن هم بدم می‌آید.

جواد جان، شما چهار روز به یک ملت داغدار، داغدار، داغدار دروغ گفتید. این شما تمام مسئولین هستید. آقای تابش در مجلس گفته این مردم چه گناهی کرده‌اند که ما مسئولینشان هستیم؟ اتفاقاً سوال ما هم همین است! لطفا یکی جواب بدهد.
جواد این که برای تو نامه می‌نویسم دلیلش این است که از بقیه مدت‌هاست از بیخ قطع امید کرده‌ام. لطف کن همین امشب که نماز مغرب و عشا را خواندی استعفا بده. به دو دلیل استعفا بده: اول اینکه برای به مسئولین عزیز ثابت شود اگر کسی استعفا بدهد نمی‌میرد! دوم هم اینکه قبول کن به قول عادل فردوسی‌پور قانع نشویم اگر بگویید ما خبر نداشتیم و اونا خبر داشتند در ضمن جوان جان لطف کن دیگر اگر جایی را سیل برد، اختلاس چند هزار میلیاردیِ مسئولی یا بچه و نوه‌اش برملا شد، سپرده‌های مردم به فنا رفت، قطار از ریل خارج شد، معدن فرو ریخت و… نرو سراغ بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده، تو را به جان عزیزانت از این شوخی‌های بی‌مزه نکن که این مردم عزیزانشان را از دست داده‌اند.

جواد جان شما اشتباهی زدید اما هواپیمای اوکراینی جنبه نداشت و واقعا منفجر شد، شما اشتباهی زدین اما آقای حسام‌الدین آشنا کاملاً غیراشتباهی هر کسی رو که از موشک زدن به هواپیما حرف می‌زد به شکلی کاملاً غیراشتباهی تهدید می‌کرد. شما اشتباهی زدین مردم واقعی مردن، شما اشتباهی…

جواد جان یعنی الان فکر می‌کنی جان باختگان این فاجعه می‌گن ای بابا بخاطر بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده بوده؟؟ ما فکر می‌کردیم ماجرا یه چیز دیگس. پاشیم بریم به کار و زندگیمون برسیم!؟

جواد ظریف، وزیر امور خارجه، به عنوان یک هموطن از تو می‌خواهم امروز بعد از خواندن نماز مغرب و عشاء، همان وقتی که وضو داری و تازه عبادت کردی استعفا بده تا نشان بدهی تابع دینی هستی که می‌گوید : جان یک انسان به اندازه تمام بشریت ارزش دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.