سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بیایید این شعار را تحریم کنیم

چکیده :کمترین توقعی که از طبقه متوسط و به ویژه دانشجویان می‌رود این است که موتور پیشگام مدنیت و خشونت‌پرهیزی در جریان اعتراضات باشند و این منش را در میان اقشار دیگر نیز تشویق و ترویج کنند. هنوز از اعتراضات آبان‌ماه و آن کشتار دردناک آنقدر نگذشته که فراموش کنیم دود افزایش خشونت اول از همه به چشم مردم بی‌دفاع می‌رود....


تجمع روز شنبه، مقابل دانشگاه امیرکبیر از هر لحاظ حرکتی ستایش‌برانگیز بود. رادیکال، مترقی، با ترکیبی یک‌دست و شعارهایی صریح که می‌تواند آغازگر مسیری باشد که شکاف میان معترضان طبقه متوسط با معترضان اقتصادی را پر کند. همه‌اش خوب بود، بجز یک شعار بد!

کمترین توقعی که از طبقه متوسط و به ویژه دانشجویان می‌رود این است که موتور پیشگام مدنیت و خشونت‌پرهیزی در جریان اعتراضات باشند و این منش را در میان اقشار دیگر نیز تشویق و ترویج کنند. هنوز از اعتراضات آبان‌ماه و آن کشتار دردناک آنقدر نگذشته که فراموش کنیم دود افزایش خشونت اول از همه به چشم مردم بی‌دفاع می‌رود.

از این منظر، شعار «می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت» در تجمع گذشته یک انحراف تلخ بود. انحرافی که شاید صرفا از یک هیجان مقطعی ناشی شد، اما به هر حال باید به شدت نسبت به تکرار آن حساس باشیم. تیره‌روزی این کشور از همین «می‌کشم»ها است و مرهم زخم‌ش جنگ و کشتار و انتقام‌جویی بیشتر نیست.

منبع: مجمع دیوانگانDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.