سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

باش تا نفرین ِ دوزخ از تو چه سازد

چکیده :هنوز داغ مادران ۶۷ بر دل‌شان و دل‌مان است، هنوز وحشت قتل‌های زنجیره‌ای برپاست، هنوز ضجه‌ها و چشم‌های منتظر مادران ۱۸ تیر ما را له می‌کند، هنوز بی‌خبری و نگرانی‌ مادران ۸۸ دل‌مان را آشوب می‌کند، هنوز مردان و زنان و کودکان در خیابان‌ها و زندان‌ها، از دی ۹۶ تا آبان ۹۸، گلوله می‌خورند، شکنجه می‌شوند، کشته می‌شوند و خبر می‌آید این‌بار نه در زمین، که در آسمان، انسان و انسانیت را نشانه گرفته‌اید...


حسین رونقی

باش تا نفرین ِ دوزخ از تو چه سازد،
که مادران ِ سیاه‌پوش
ــ داغ‌داران ِ زیباترین فرزندان ِ آفتاب و باد ــ
هنوز از سجاده‌ها سر برنگرفته‌اند!

هنوز داغ مادران ۶۷ بر دل‌شان و دل‌مان است، هنوز وحشت قتل‌های زنجیره‌ای برپاست، هنوز ضجه‌ها و چشم‌های منتظر مادران ۱۸ تیر ما را له می‌کند، هنوز بی‌خبری و نگرانی‌ مادران ۸۸ دل‌مان را آشوب می‌کند، هنوز مردان و زنان و کودکان در خیابان‌ها و زندان‌ها، از دی ۹۶ تا آبان ۹۸، گلوله می‌خورند، شکنجه می‌شوند، کشته می‌شوند و خبر می‌آید این‌بار نه در زمین، که در آسمان، انسان و انسانیت را نشانه گرفته‌اید؛ و این شما هستید که فساد و تباهی انسان را بار نشانده‌اید، این شما هستید که داغ بر دل مادران و پدران و فرزندان می‌گذارید، این شما هستید که دروغ و ریا را بال و پر داده‌اید. و این کشتار نیست، این تباهی و جنایت است. سوگواریم، خشمگینیم، و شما نفرت را در دل‌ ما کاشته‌اید. و ما خوب می‌دانیم شما زیست ما و همگان را نشانه گرفته‌اید.

چرا آماری از آمار کشته‌شدگان آبان ۹۸ و وضعیت زندانیان اعلام نمی‌شود؟

با این رسوایی بزرگ برای حکومت و رسانه‌ها، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران وابسته چگونه می‌توان به صحت و مستند بودن آمار و گزارش‌های آنها اعتماد کرد؟

بخشی از دیالوگ‌های مینی‌سریال چرنوبیل که کم‌ بی‌شباهت به وضع امروز ایران نیست:

– پروفسور لگاسوف، اگه قصد دارید بگید که دولت شوروی به نحوی تو اتفاقی که افتاده [انفجار راکتور هسته‌ای] مقصره، باید بهتون هشدار بدم که حرفاتون مسئولین رو خشمگین می‌کنه!

+ من الان هم جونم در خطره! الان جون همه ما در معرض خطره! به خاطر اسرار و دروغ‌هامون. این‌ها عملاً چیزهایی هستن که ما رو تعریف می‌کنن. وقتی حقیقت رنجیده خاطرمون می‌کنه، پشت سر هم دروغ میگیم. تا وقتی که یادمون نمیاد دروغی وجود داره. ولی دروغ ما هنوز سر جاشه. هر دروغی که میگیم قرضی در حق حقیقت بالا میاره. دیر یا زود، این قرض رو باید پس داد. اینجوریه که هستۀ یه راکتور آر.بی.ام.کی منفجر میشه: به خاطر دروغ‌ها.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.