سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابوالفضل قدیانی: سیاست‌های تنش‌زا و جاه‌طلبانه خامنه‌ای در این اوضاع نابسامان د...

ابوالفضل قدیانی: سیاست‌های تنش‌زا و جاه‌طلبانه خامنه‌ای در این اوضاع نابسامان دیواری از دیوار مردم مظلوم ایران کوتاه تر نمی‌یابد

چکیده :از آنجا که این سیاست های ویرانگر در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه های اقتصادی و مزید بر آن تحریم های کمرشکن که بار آن بر گرده ی محرومان قرار گرفته و هزینه های سنگین آن را پرداخت می کنند فشارهای اقتصادی را مضاعف نموده و در نتیجه تمامی امور بخصوص اقتصاد کشور را به بن بست کشانده است....


ابوالفضل قدیانی

هو الحکیم
افزایش ناگهانی و غافلگیرانه قیمت بنزین طرح و تصمیم علی خامنه ای مستبد امروز ایران است و نیز نتیجه محتوم سیاست‌های استبدادی و خود پرستانه اوست که ماه ها قبل توسط دولت فرمانبر و مطیع حسن روحانی با اعلام قبلی به اجرا گذاشته شد اما با واکنش مردم به صورت هجوم به پمپ بنزینها و بازتاب وسیع آن ناچار به عقب نشینی و مسکوت گذاشتن طرح برای فرصتی دیگر شد. علی خامنه ای طبق عادت دیرینه خود هرگز جرات پذیرش مسئولیت تصمیم های خود را ندارد.

از آنجا که این سیاست های ویرانگر در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه های اقتصادی و مزید بر آن تحریم های کمرشکن که بار آن بر گرده ی محرومان قرار گرفته و هزینه های سنگین آن را پرداخت می کنند فشارهای اقتصادی را مضاعف نموده و در نتیجه تمامی امور بخصوص اقتصاد کشور را به بن بست کشانده است.

حسن روحانی رسما اعلام کرد از بودجه ی ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی، ۳۰۰ هزار میلیارد تومان کسر بودجه دارد یعنی دو سوم کل بودجه. بعید می دانم که چنین کسر بودجه ای در تاریخ معاصر ایران سابقه داشته باشد. در این شرایط سخت از کجا و از چه منبع و یا منابعی این کسری بودجه حیرت آور و سایر هزینه های سنگین و گزافی که سیاست های تنش زا و جاه طلبانه آقای خامنه ای به بار آورده باید تامین شود.

اما آنان در این اوضاع نابسامان دیواری از دیوار مردم مظلوم ایران کوتاه تر نمی یابند و به شیوه مذموم خود به فکر سرکیسه کردن مجدد مردم می افتند چون ثابت کرده اند که عرضه و هنری جز زورگویی به مردم برای حل مشکل ندارند. بنابراین با اعلام افزایش نا گهانی قیمت بنزین ملت ایران را در مقابل عمل انجام شده قرار میدهند.

برای مردم پرروشن است این افزایش قیمت سرآغاز دور جدیدی از تورم بوده و موجی از گرانی ها را به دنبال خود خواهد آورد. سؤال این است که چرا باید مردم چنین تاوان سنگینی را بپردازند. پاسخ برای مردم واضح است. چراکه مستبد امروز ایران نمی خواهد از سیاست¬های ویرانگر و تنش آفرین خود در منطقه و جهان دست بردارد و گام در جهت تنش زدایی بگذارد. او به شدت بیمناک است که اگر سیاست خارجی تغییر کند و روابط کشور با سایر کشورهای منطقه و جهان عادی و بر اساس قوانین بین المللی و حقظ منافع طرفین تنظیم شود این قدرت فاسد و غاصبانه را از دست بدهد. لذا مصمم است به هر قیمتی سلطه خود را بر کشور حفظ کند.
از قضا پاشنه آشیل وی همین قدرت طلبی شدید است و عاقبت این قدرت ویرانگر را از دست خواهد داد.مردم به محض شنیدن خبر افزایش قیمت بنزین در بسیاری از شهرها به طور خود جوش به اعتراض برخاستند، اعتراضی که حق طبیعی آنان است و از ابتدایی ترین حقوق مردم به شمار می رود. معترضان مطالبات خود را به ضورت مسالمت آمیز بیان کردند اما متاسفانه عمال استبداد اعتراضات مردم را با خشونت پاسخ دادند و جنایت پیشه کردند و تعدادی از معترضان را مظلومانه به خاک و خون کشیدند. بنده ضمن تسلیت به بازماندگان داغدار آنان متذکر میشوم که ارگان های امنیتی، نظامی، لباس شخصی ها و دیگر افراد سرکوبگری که در سرکوب شرکت کرده و میکنند در قبال خونهای ریخته شده مسئولند و پاسخگو. اما مسئول اصلی و نهایی در قبال خونهای ریخته شده آقای خامنه ای است که باید پاسخگو باشد.
والعاقبه للمتقینDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.