سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام اسماعیل عبدی از زندان اوین به مناسبت روز جهانی معلم...

پیام اسماعیل عبدی از زندان اوین به مناسبت روز جهانی معلم

چکیده : اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان تهران که هم اکنون در بند هشت زندان اوین به سر می برد طی پیامی به مناسبت روز جهانی معلم، این روز را به تمامی همکاران خود تبریک گفت و ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه معلمان به برخوردهای قهرآمیز صورت گرفته با معلمان در ایران اشاره کرد....


اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان تهران که هم اکنون در بند هشت زندان اوین به سر می برد طی پیامی به مناسبت روز جهانی معلم، این روز را به تمامی همکاران خود تبریک گفت و ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه معلمان به برخوردهای قهرآمیز صورت گرفته با معلمان در ایران اشاره کرد.

اسماعیل عبدی در ادامه ی پیام خود، نابرابری اجتماعی، کیفیت پایین رفاه، حقوق پایین و حذف استخدام رسمی در نظام آموزش و پرورش ایران را از مهمترین دلایل عدم اقبال جوانان به حرفه معلمی در ایران می داند.

متن پیام اسماعیل عبدی بدین شرح است:

از سال ۱۹۹۴ میلادی به پیشنهاد یونسکو روز ۵ اکتبر (۱۳ مهر) به عنوان روز جهانی معلم نامگذاری شده‌است.

این مناسبت بهانه‌ای شد تا ضمن تبریک به تمامی همکارانم در سراسر جهان، مطلبی کوتاه را در این خصوص، بیان نمایم.

هدف از اعلام چنین روزی، بها دادن به معلمان، قدردانی از آن‌ها و بررسی مشکلاتشان در سراسر دنیا اعلام شده است.

با توجه به نیاز شدید جهانی به معلمان جدید، مهمترین نکته برای تضمین آموزش عادلانه و فراگیر با کیفیت همگانی، ارزش‌گذاری و ارتقاء جایگاه و جذاب‌تر شدن آن برای جوانان است.

برنامه‌های روز جهانی معلم امسال توسط سازمان آموزش بین‌الملل (ei) نیز، با تمرکز بر “معلمان جوان: آینده حرفه‌ای” برگزار می‌شود.

برای تحقق چنین اهدافی، در بیشتر کشورهای جهان، اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی معلمان تشکیل شده است که با حضور صاحب‌نظران و متخصصان حوزه آموزش و پرورش، علاوه بر بررسی و واکاوی مسائل و مشکلات این حوزه، راهکارهای برون‌رفت از آن‌ها را نیز به مسوولان ارائه می‌دهند.

در کشور ما ایران، اما مسوولان و دست‌اندرکاران، این حرکت دموکراتیک را برنمی‌تابند وعلیرغم آگاهی از وجود مشکلات متعدد آموزش و پرورش کشور، با فعالان این‌گونه تشکل‌ها برخوردهای قهرآمیز داشته و دارند. به گونه‌ای که تعدادی از فعالان صنفی معلمان، سال‌هاست در زندان، به سر می‌برند.

در چند سال اخیر و پیش‌رو که تعداد زیادی از معلمان، بازنشسته شده و آموزش و پرورش کشور نیاز شدید به جذب نیروی جوان دارد، مسائلی چون نابرابری اجتماعی، کیفیت پایین رفاه، حقوق پایین و از همه مهم‌تر حذف استخدام رسمی، انگیزه ورود به این حرفه را از جوانان می‌گیرد.

امید است روزی فرابرسد که مسوولان کشور ما نیز این نگاه بسته و دُگماتیک را کنار گذاشته و در کنار معلمان دلسوز این مرزوبوم، جدای از اهداف سیاسی، به پیشرفت آموزش و پرورش بیندیشند.

اسماعیل عبدی/ معلم زندانی در اندرزگاه ۷ زندان اوین/ ۵ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۳ مهر ۱۳۹۸)

اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان تهران در دادگاه بدوی بهمن ماه ۹۴ به ریاست قاضی صلواتی به اتهامات تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به ۶ سال زندان محکوم شد که این حکم در مهرماه سال ۹۵ از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران مورد تایید قرار گرفت. وی از آبان ماه سال ۹۵ در زندان به سر می برد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.