سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ولیعهد سعودی مسئولیت غیرمستقیم قتل خاشقجی را پذیرفت...

ولیعهد سعودی مسئولیت غیرمستقیم قتل خاشقجی را پذیرفت

چکیده : در آستانه سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد، ولیعهد عربستان سعودی به طور غیرمستقیم مسئولیت این رخداد جنجالی را بر عهده گرفت....


در آستانه سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد، ولیعهد عربستان سعودی به طور غیرمستقیم مسئولیت این رخداد جنجالی را بر عهده گرفت.

جمال خاشقجی، ستون‌نویس روزنامه آمریکایی واشینگتن پست و از منتقدان ولیعهد عربستان سعودی، اوایل پاییز سال ۱۳۹۷ در کنسول‌گری این کشور در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید و جنجالی به راه انداخت که هنوز دامان خاندان سعودی را رها نکرده است.

سلطان و ولیعهد سعودی تاکنون چند بار رسما اعلام کرده‌اند که از وقوع این جنایت بی‌خبر بوده‌اند، امری که از سوی چندین شخصیت و سازمان از جمله سی‌آی‌ای رد شده است.

خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه در گزارشی خبر داد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در مصاحبه‌ای مسئولیت قتل آقای خاشقجی را بر عهده گرفته است.

این مصاحبه در مستندی از شبکه پی‌بی‌اس آمریکا با عنوان «ولیعهد عربستان سعودی» آمده که قرار است هفته آینده از این شبکه پخش شود.

بن سلمان در این مصاحبه می‌گوید که از آنجا که جمال خاشقجی تحت مسئولیت او به قتل رسیده او خود را نیز در این امر مسئول می‌داند.

ولیعهد عربستان سعودی همچنین می‌گوید که «تمام مسئولیت» این اتفاق را بر عهده می‌گیرد.

در خردادماه سال جاری، گزارشگر ویژه سازمان ملل بر اساس شواهد موجود اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، و مقام‌های ارشد عربستان با قتل جمال خاشقجی مرتبطند و باید در ارتباط با این قتل از آنها تحقیق شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.