سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

پرچم‌های سیاه در یک روز

چکیده : حکومت نه زبان اعتراضات را می‌فهمد نه زبان انتخابات را. این زبان‌ها خیلی بیشتر از لیاقت اوست. با حکومتی از این جنس فقط باید با زبانی حرف زد که لایق آن است. همچنین ‏انبوهی از این پرچم‌های سیاه که می‌بینید همان سیاهه‌ی ⁧داعش⁩ است و نام حسین‌بن‌علی را بر آن نهاده‌اند تا رد گم کنند! این⁩ پایانِ بازیِ نظام در نقش مظلوم است و نشان می‌دهد توانش را دارد تا بدتر از آنچه در مقتل‌ها نوشته‌اند را مرتکب...


محمدجواد اکبرین

محمد مساعد، خبرنگار می‌نویسد: «ماهها پیش⁩ یکی از مدیران شرکت نیشکر ⁧هفت‌تپه⁩ ‌گفته بود: ما هرکسی را اراده کردیم خریدیم جز این اسماعیل بخشی که هرکاری می‌کنیم نه پول می‌گیرد نه ساکت می‌شود».

اسماعیل بخشی تاوانش را پرداخت و به ۱۴ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. سپیده_قلیان⁩ ۲۳ساله و دانشجوی سال چهارم دامپزشکی هم به اتهام همراهی با آنها به ۱۸سال زندان محکوم شد. وکیلش می‌گوید ۷سال از این حکم قابل اجراست. بقیه کارگرانی که به ماهها نگرفتنِ حقوق‌شان اعتراض کردند هم به دهها سال زندان محکوم شدند تا یاد بگیرند اعتراض به ماهها حقوق نگرفتن ارزش سالها زندان را ندارد.

درست در همین روز دو اتفاق دیگر هم افتاد؛ ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در جمع «فعالان امر به معروف و نهی از منکر» سخنرانی کرد و بدون کلمه‌ای درباره احکام هولناکِ کارگران گفت: «حاضر نیستیم برای دین یک “به تو چه؟” را تحمل کنیم؟…همه شعبات دادگستری برای حمایتِ آمران به معروف و ناهیان از منکر خواهد بود و همه سازمانها و دستگاه‌ها» یعنی برای حجاب اجباری و بریدنِ امان مردم، امان‌نامه دارید تا سراغ کسانی که به شما می‌گویند «به تو چه» بروید و قوه قضائیه هم از شما حمایت می‌کند.
‏⁧
اتفاق دیگرِ همین روز این بود که سعید مرتضوی آزاد شد. او که⁩ در فاجعه کهریزک و قتل ۴ جوان معترض به انتخابات ۸۸ و شکنجه‌ی دهها تنِ دیگر، به ۵ سال حبس محکوم شده بود و با «اظهار ندامت» مدت زندانش به ۲ سال تخفیف یافت پس از سپری شدن دو سوم از مدت زندانش آزاد شد.

از این همه اتفاق در یک روز، دو نتیجه می‌گیرم: اول اینکه حکومت نه زبان اعتراضات را می‌فهمد نه زبان انتخابات را. این زبان‌ها خیلی بیشتر از لیاقت اوست. با حکومتی از این جنس فقط باید با زبانی حرف زد که لایق آن است.

دوم اینکه ‏انبوهی از این پرچم‌های سیاه که می‌بینید همان سیاهه‌ی ⁧داعش⁩ است و نام حسین‌بن‌علی را بر آن نهاده‌اند تا رد گم کنند! این⁩ پایانِ بازیِ نظام در نقش مظلوم است و نشان می‌دهد توانش را دارد تا بدتر از آنچه در مقتل‌ها نوشته‌اند را مرتکب شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.