سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پروین محمدی، فعال کارگری در دادگاه بدوی به یک سال زندان محکوم شد...

پروین محمدی، فعال کارگری در دادگاه بدوی به یک سال زندان محکوم شد

چکیده :او که نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران است، همراه با علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، از اعضای کانون مدافعان حقوق کارگر و عده‌ای دیگر از فعالان کارگری، روز ششم اردیبهشت ماه در جریان بر هم زده شدن تجمع اعتراضی کارگران در پارک جهان‌نما واقع در اتوبان تهران-کرج دستگیر شد و چند روز پس از انتقال به زندان با قید کفالت موقتا آزاد شد. ...


کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران از قول محمدعلی جداری فروغی، وکیل پروین محمدی نوشت که موکل او به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. جداری فروغی همچنین درباره این حکم گفته است قاضی حداکثر حکم محکومیت را صادر کرده است.

او با اشاره به فعالیت‌های صنفی پروین محمدی گفته است: «به نظر من فعالیت‌های صنفی نمی‌توانند تحت عنوان جرم تبلیغ علیه نظام قرار گیرند و امیدوارم در دادگاه تجدیدنظر، حکم صادره فسخ شود.» پروین محمدی اواسط تیر ماه به شعبه یک دادگاه انقلاب کرج احضار شده بود.

او که نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران است، همراه با علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، از اعضای کانون مدافعان حقوق کارگر و عده‌ای دیگر از فعالان کارگری، روز ششم اردیبهشت ماه در جریان بر هم زده شدن تجمع اعتراضی کارگران در پارک جهان‌نما واقع در اتوبان تهران-کرج دستگیر شد و چند روز پس از انتقال به زندان با قید کفالت موقتا آزاد شد.

دادگاه انقلاب کرج برای هر سه این فعالان کارگری حکم یک سال حبس تعزیری صادر کرده است. محمدعلی جداری فروغی گفته است از طرف موکلش به این حکم اعتراض خواهد کرد. پروین محمدی بهمن ماه سال ۹۷ هم بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.