سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه جمعی از دانشجویان استان چهارمحال بختیاری به رئیس جمهور...

نامه جمعی از دانشجویان استان چهارمحال بختیاری به رئیس جمهور

چکیده : جناب رییس جمهوری روزی که حضرت عالی چنین وزرایی را برای نهاد آموزش عالی و بهداشت برگزیدید آخرین ضربه را به پیکره نهاد مهم آموزش عالی در ایران وارد کردید، منصوبان اصلاح طلب و اصولگرای شما در استان چنان درگیر کسب قدرت و ثروت هستند که گوش شنوایی در برابر ندای حق خواهی و عدالت طلبی فعالین دانشجویی ندارند ، طوری که تدبیر دولتتان برای آقایان ثروت و مکنت داشت و برای ما غم نان و اشتغال، امید دولتتان برای آقا زادگان زندگی مرفه و تحصیل در فرنگ همراه داشت و برای ما آینده‌ای مبهم و از دست رفته....


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

«اقَلُّ النَّاسِ وَفاءً الْمُلُوک»

کمترین مردم از نظر وفای به عهد، سلاطین هستند.

حضرت محمد(ص)، بحارالانوار

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر حسن روحانی

سلام علیکم

با نزدیک شدن به هفته دولت، مدیران و مسئولین استان چهارمحال و بختیاری سخت مشغول تدارک جشن چهل سالگی دانشگاه شهرکرد هستند. دانشگاهی که به لطف سیاست‌های وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکیِ دولت شما و در پی کالایی سازی آموزش و شانه خالی کردن وزرای حضرت عالی از وظایف قانونی- حاکمیتی، چنان ضربات مهلکی به آن وارد شده که جایگاه این نهاد علمی و حیثیت اجتماعی آن آسیبی عظیم دیده است؛ به گونه‌ای که کمتر رویدادی در طول تاریخ، هم تراز با این سیاست‌ها، توانسته شان نهاد علمی دانشگاه را تضعیف کند. و به لطف همین سیاست‌های مذکور دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های استان نیز وضعیتی بهتر از دانشگاه شهرکرد ندارند.

چهل سالگی دانشگاه شهرکرد اگرچه برای مدیران استانی شما فرصتی برای جشن گرفتن است اما برای ما دانشجویان دانشگاه های استان که با مشکلاتی همچون: کمترین امکانات رفاهی در همه‌ی دانشگاه‌های استان،کیفیت نامناسب آموزش ، رقابت های غیر علمی و مخرب میان دانشجویان و تبدیل دانشگاه ها از نهادی علمی به بنگاهی برای ترقی مدیران و شرکتی سهامی برای حداکثر نمودن مواهب مالی؛ دست و پنجه نرم کرده‌ایم و در این فضا تحصیل و زیست می‌کنیم ، نه تنها روزی برای جشن و سرور نیست بلکه روزیست که در آن با نگاه به آینده‌ای مبهم برای سال‌های از دست رفته زندگی باید سوگواری کنیم!

جناب رییس جمهوری روزی که حضرت عالی چنین وزرایی را برای نهاد آموزش عالی و بهداشت برگزیدید آخرین ضربه را به پیکره نهاد مهم آموزش عالی در ایران وارد کردید، منصوبان اصلاح طلب و اصولگرای شما در استان چنان درگیر کسب قدرت و ثروت هستند که گوش شنوایی در برابر ندای حق خواهی و عدالت طلبی فعالین دانشجویی ندارند ، طوری که تدبیر دولتتان برای آقایان ثروت و مکنت داشت و برای ما غم نان و اشتغال، امید دولتتان برای آقا زادگان زندگی مرفه و تحصیل در فرنگ همراه داشت و برای ما آینده‌ای مبهم و از دست رفته.

آقای روحانی وا عجبا که گماشتگان دولت شما بر تمامی وعده‌های انتخاباتی دولت چشم بسته‌اند و نه تنها فضای دانشگاه‌ها در دولت دوم تدبیر و امید به سمت بهبود حرکت نکرده، بلکه مدیران خود را بی نیاز از شنیدن صدای دانشجویان می‌دانند ، وا اسفا که در جشن چهل سالگی دانشگاه شهرکرد که خانه‌ی دانشجویان است گماشتگان دولتی اجازه صحبت در برابر وزیر دانشگاهیان را به دانشجویان استان نمی‌دهند .

جناب رئیس جمهور، نامه را خطاب به جناب عالی تدوین کردیم ، زیرا دانشجویان استان مدت‌هاست که از مدیران دولت امید شما ناامید شده‌اند . حضرت عالی در تاریخ ۲۹/۱/۱۳۹۲ در سفر انتخاباتی به استان فرمودید: « سفر های انتخاباتی خود را از استان چهار محال و بختیاری شروع کردم چون می‌خواستم صدایم از بام ایران به گوش هموطنان عزیز برسد» امروز فعالین دانشجویی استان نیز از بام ایران با شما سخن می‌گویند تا صدایشان به شما و همه دلسوزان کشور برسد. استان چهار محال و بختیاری در شاخص فلاکت ، بیکاری و رفاه اجتماعی در صدر محروم‌ترین استان‌های ایران است، مدیران ارشد استان چنان بی توجه به معضلات و مشکلات استان هستند که قلب هر هم وطنی را به درد می‌آورد ، گویی مدیران ارشد هیچ گوش شنوا و عزم و اراده‌ای برای سامان بخشیدن به این وضعیت اسفناک ندارند، تعلق خاطری هم به وعده‌های انتخاباتی دولت یا وعده‌های جناب عالی در سفر به استان ندارند. به وضوح مشخص است که هیچ کدام از وعده‌های دولت در استان محقق نشده‌، مدیران دولت نه تنها فرصتی به دانشجویان برای طرح مطالبات مردم استان نمی‌دهند بلکه به وضوح در‌برابر هر گونه کنشی که در‌جهت کمک به استان از طرف دانشجویان انجام می‌پذیرد سنگ اندازی می‌کنند.

جناب رییس جمهور چنان که وظیفه قانونی شما پاسداری از قانون اساسی است؛ به عنوان فعالین دانشجویی استان از جناب عالی دعوت می‌کنیم به مناسبت هفته دولت به استان چهار محال و بختیاری سفر کرده و میهمان دانشجویان باشید تا بتوانید از دریچه مجاهدان راستین کشور مشکلات را مشاهده بفرمایید و نه از چشم مدیران ارشد .

پیوست : اصل‏ سی ام قانون اساسی: دولت‏ موظف‏ است‏ وسایل‏ آموزش‏ و پرورش‏ رایگان‏ را برای‏ همه‏ ملت‏ تا پایان‏ دوره‏ متوسطه‏ فراهم‏ سازد و وسایل‏ تحصیلات‏ عالی‏ را تا سر حد خودکفایی‏ کشور به‏ طور رایگان‏ گسترش‏ دهد.

* نامه توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد و مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تدوین و مورد حمایت و به امضإ تشکل‌های مذکور و انجمن اسلامی آزاد اندیش دانشگاه شهرکرد و بیش از ۲۵۰ تن از فعالین دانشجویی و صنفی استان چهار محال و بختیاری رسیده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.