سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ساخت عنوان جدید اتهامی توسط دستگاه قضا: فیلمبرداری و ارسال برای رسانه‌های دشمن ۱ ت...

ساخت عنوان جدید اتهامی توسط دستگاه قضا: فیلمبرداری و ارسال برای رسانه‌های دشمن ۱ تا ۱۰ سال حبس دارد

چکیده :گویا عناوین اتهامی که تاکنون از سوی دستگاه قضا برای فعالان سیاسی، رسانه‌ای و مدنی صادر شده، کافی نبوده و حالا دستگاه قضا به ساخت عناوین اتهامی جدید روی آورده است، عناوینی که از این پس گریبان شهروندان عادی را نیز خواهد...


کلمه-گروه خبر: گویا عناوین اتهامی که تاکنون از سوی دستگاه قضا برای فعالان سیاسی، رسانه‌ای و مدنی صادر شده، کافی نبوده و حالا دستگاه قضا به ساخت عناوین اتهامی جدید روی آورده است، عناوینی که از این پس گریبان شهروندان عادی را نیز خواهد گرفت.

در همین رابطه، رئیس دادگاه انقلاب تهران اعلام کرد که در سه مورد فیم برداری جرم است: “یکی از این موارد استحکامات نظامی است دیگری فیلم‌برداری از حریم خصوصی و سومی آن فیلم برداری به قصد همکاری با دولت متخاصم است.”

دو موضوع نخست که اتفاق جدیدی نیست و همیشه فیلم برداری و عکس گرفتن از این دو حوزه جرم محسوب می‌شده است، اما تمام اینها عنوان شد که جلوی ارسال فیلم‌هایی که شهروندان از برخوردهای انتظامی و امنیتی ضبط میکنند را بگیرند، مساله‌ای که به یک معضل اساسی برای حکومت تبدیل شده است. برای همین نیز رییس دادگاه انقلاب به صراحت می گوید: “با توجه به قرارداد همکاری علی‌نژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برای‌شان در نظر گرفته می‌شود. البته این صرف فیلم در حوزه کشف حجاب نیست بلکه هر فیلمی که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد و برای این خانم ارسال شود مشمول این ماده خواهد بود.”

به نظر می رسد برخورد خشن گشت های ارشاد و نیروی انتظامی با مقوله حجاب اختیاری که امروز به یک خواسته‌ی نسبتا فراگیر تبدیل شده، کافی نبوده و حالا قوه قضاییه به ساخت عناوین جدید اتهامی روی آورده است.

نکته دیگر آنکه غضنفرآبادی می گوید:”هر فیلمی که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد و برای این خانم ارسال شود مشمول این ماده خواهد بود.” این یعنی باز بودن دست ضابطان قضایی برای آنکه بتوانند با همین بهانه تعداد بیشتری از فعالان رسانه‌ای را بازداشت کنند.

این قبیل اظهارات و برخوردهای مسئولان قضایی، پیش از گذشته ملوک الطوایفی بودن و سلیقه‌ای برخورد کردن در دستگاه‌ قضا و را نشان میدهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.