سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه‌ی تشکل های دانشجویی در اعتراض به حکم مهدی مقدری...

بیانیه‌ی تشکل های دانشجویی در اعتراض به حکم مهدی مقدری

چکیده :از میراث مشروطه برایمان آن باقی مانده که هر روز مخالفان شفافیت، عدالتخانه و آزادی بیان به طرق مختلف در برابر آگاهی مردم و به وجود آمدن روحیه مطالبه گری سد ساخته‌اند و تحقق این آرمان‌ها را بر خلاف میل خود مبنی بر احاطه کامل بر تمامی شئون زندگی ملت می‌دیدند. امروز نیز اصلاح طلبان واقعی، کسانی که به این جنبش نه به چشم جایگاه و نردبانی برای طی پله‌های قدرت بلکه به عنوان ابزاری در راستای احقاق حقوق مردم و تحقق آرمان‌های ملی مردم ایران نگاه می‌کنند امکان ادامه حیات سیاسی نمی...


جمعی از تشکل های دانشجویی در اعتراض به حکم مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان و دبیر کل حزب عدالت و آزادی بیانیه‌ای صادر کردند. متن این بیانیه به این شرح است:

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلً

اصلاحات به معنای واقعی آن‌چه مبدا و مرجع آن را دوم خرداد هفتاد و شش بدانیم و یا اصالت آن را به جنبش مشروطیت و رستاخیز ملی مردم ایران در راستای احقاق حقوق خود نسبت دهیم، امروز بیش از پیش در تنگنای فشار و خودکامگی تمامیت خواهان قرار گرفته است.

از میراث مشروطه برایمان آن باقی مانده که هر روز مخالفان شفافیت، عدالتخانه و آزادی بیان به طرق مختلف در برابر آگاهی مردم و به وجود آمدن روحیه مطالبه گری سد ساخته‌اند و تحقق این آرمان‌ها را بر خلاف میل خود مبنی بر احاطه کامل بر تمامی شئون زندگی ملت می‌دیدند. امروز نیز اصلاح طلبان واقعی، کسانی که به این جنبش نه به چشم جایگاه و نردبانی برای طی پله‌های قدرت بلکه به عنوان ابزاری در راستای احقاق حقوق مردم و تحقق آرمان‌های ملی مردم ایران نگاه می‌کنند امکان ادامه حیات سیاسی نمی یابند.

حال مهدی مقدری عضو اصلاح‌طلب شورای شهر اصفهان همچون دو هم پیمان خود مهدی حاجتی و علی معینی در ادامه روال تخریب امید اجتماعی و مسدود شدن راه هرگونه گفت‌وگو و تعامل با حکمی عجیب از سوی مقامات قضایی روبرو شد.

گناه مقدری، تلاش در جهت احقاق حقوق مردم و مبارزه با تمامیت خواهی جریان فرهنگی، سیاسی، اقتصادی حاکمی است که رای مردم را بر نمیتابد، حقوق اقلیت‌ها را تهدید می‌داند، از تفاوت نظر بیزار است و امید مردم در جهت ایجاد تغییر در سرنوشت خود را به «تابش گرما به افعی جانشان تشبیه می کند»

این جریان سال‌های سال است به شکل های مختلف ملت ایران را از دسترسی به حقوق اساسی خود یعنی شفافیت اقتصادی، آزادی های سیاسی و مدنی و انتخاب های حداقلی انسانی محروم کرده و در این مسیر هیچ صدای متفاوت و مزاحمی را بر نمیتابد.

مهدی مقدری عضو جوان شورای شهر اصفهان که نتوانست در برابر زیاده خواهی جریانات انتصابی و قدرت‌طلب سکوت کند، دوام زیادی در کسوت رسمی نمایندگی مردم نداشت و بنا به اتهامات واهی و نخ نمایی که هرکدام بهانه‌ای شده‌اند برای بستن دهان مخالف و البته با جرم دفاع از حقوق شهروندی هم وطنانش به زندان و ممنوعیت فعالیت سیاسی محکوم شد.

در واقع گناه امثال مقدری و حاجتی صداقت، ایستادگی، شرافت و تعهد بی‌بدیل آنها به آرمان ها و شعارهای جریانی است که به واسطه آن بر کرسی نمایندگی شوراهای شهر اصفهان و شیراز تکیه زده اند. آن‌ها شعارهای انتخاباتی را تنها در جهت فریب افکار عمومی و بهره برداری از موج احساسات پاک مردم برای کسب کرسی‌های قدرت و ثروت ندیدند.

حافظه تاریخی‌مان گواهی میدهد چه افراد و جریاناتی بر عهد خویش استوار ماندند و در خاطر ملت محبوب. و چه بسیار کسانی که تنها و تنها از احساسات و حمایت‌ها سوء استفاده کردند و پس از آنکه به کرسی قدرت نشستند تمامی شعارهای خود را فراموش کردند. مقدری ها و حاجتی‌ها اثبات می‌کنند که مسیر اصلاحات به عنوان جنبشی مردمی از مسیر منفعت طلبانی که در بازار سیاست با برند اصلاح طلبی و اصولگرایی کاسبی می‌کنند متفاوت است.

در واقع مقدری ها بر اصول خود که همانا حریت و پایمردی در جهت تحقق آرمان‌های مردم است ایستادگی می کنند و بر اصلاح امور به صورت واقعی و با پذیرش تمامی هزینه هایش اصرار می ورزند.

و به راستی به قول مرحوم دکتر مصدق ارزش هر فرد در اجتماع به میزان شدائدی است که در راه مردم تحمل میکند!

ما تشکل‌های دانشجویی بنا بر عهد همیشگی جنبش دانشجویی، دفاع از مظلوم، ایستادگی در برابر خودکامگی و پاسداری از رای ملت را آرمان خود دانسته و در این برهه‌ی ذبح معدود سنگرهای باقی مانده‌ از مردمسالاری، سکوت را بر خود روا نمی‌داریم و ضمن حمایت قاطع از مهدی مقدری، خواستار برقراری عدالت و پاسداری از رای ملت از نهادهای مربوطه هستیم.

انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویی علوم پزشکی اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

انجمن اسلامی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری

تشکل اسلامی آزاد اندیشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

انجمن اسلامی شهید مدنی آذربایجان

انجمن اسلامی وحدت و آرمان دانشگاه سیستان و بلوچستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

انجمن اسلامی امید دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده نفت اهواز

مجمع اسلامی دانشجویان تربیت دبیر شهید رجایی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه

انجمن اسلامی آزادی خواه شهید بهشتی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

انجمن اسلامی امید علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان تحول‌خواه دانشگاه صنعتی همدان

انجمن اسلامی‌ رویش دانشجویان دانشکاه علم و صنعت

انجمن فرهنگ و سیاست رازی

انجمن فرهنگ و سیاست اسفراین

مجمع اسلامی دانشجویان امیرکبیر

مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

تشکل فرارو صنعتی جندی‌شاپورDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.