سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها درباره نحوه مواجهه با اظهار نظر درباب انتخا...

بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها درباره نحوه مواجهه با اظهار نظر درباب انتخابات ۸۸: اگر قراربر نظر شورای نگهبان بود دیگر چرا دادگاه تشکیل شد

چکیده :انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها باتاکید برادله های حقوقی که طی روزهای اخیر در نقد روند تشکیل دادگاه و صدور حکم از سوی افراد حقیقی و حقوقی ازجمله بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران صادرشد اعلام میدارد، اگر قراربود نظر شورای نگهبان و بگیر و ببندهای گسترده منتقدین و حصرشخصیت های محبوب و معتمد مردم کارساز و اقناع کننده باشد که دیگرنیازی نبود شما اقای خاتمی را بجرم بیان نظراتی که میلیون ها نفر از مردم با شرکت در راهپیمایی های اعتراضی پس ازانتخابات۸۸ به صراحت اعلام کرده بودند محاکمه...


انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها درباره نحوه مواجهه با اظهارنظر درباب انتخابات ۸۸ بیانیه‌ای صادر کرد:

پس از بروز نشانه‌هایی هرچند اندک ازتحول مثبت درنظام قضایی، درپی اعلام نظر آقای محمدرضاخاتمی که درحقیقت واگویی نظری بود که میلیونها نفر ازمردم در خیابانها فریاد کرده بودند و با کج سلیقگی یا شیطنت یک رسانه منتشر شد، جریانی که خود متهم این موضوع بود شکایت کرد.

ولی اعلام تصمیم قاضی محترم مبنی برتشکیل علنی دادگاه رسیدگی به این اتهام، می‌توانست فرصتی باشد تا افکارعمومی به رسمیت شناخته شده و رای دادگاه تناسبی با قضاوت مردمی از طریق شنیدن ادله و مستندات طرفین ماجرای این زخم کهن ودهساله جامعه ایران داشته باشد. ولی متاسفانه این خوش بینی دیری نپایید و دادگاه علنی درعمل به فرصتی دوباره برای طرح ادعاهای یکسویه درقالب کیفرخواست و اظهارات نماینده دادستان علیه متهم از رسانه های عمومی و اعلام ممنوعیت و محدودیت در شنیدن دفاعیات و ادله و امار و ارقام ارائه شده از سوی متهم در اثبات ادعای خود شد.

درنهایت نیز حکم بدوی دادگاه در محکومیت متهم بدون ورود ماهوی به ادله ودفاعیات وی، با استناد به اعلام نظر شورای نگهبان که سالها پیش اعلام شده بود و باتوجه به نقض آشکار بیطرفی اعضای آن شورا که آشکارا درکمپین تبلیغات حامیان یک طرف ماجرا میدان دارشده بودند و به‌همین دلیل نتوانسته بود افکار عمومی را قانع کند صادرشد.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها باتاکید برادله های حقوقی که طی روزهای اخیر در نقد روند تشکیل دادگاه و صدور حکم از سوی افراد حقیقی و حقوقی ازجمله بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران صادرشد اعلام میدارد، اگر قراربود نظر شورای نگهبان و بگیر و ببندهای گسترده منتقدین و حصرشخصیت های محبوب و معتمد مردم کارساز و اقناع کننده باشد که دیگرنیازی نبود شما اقای خاتمی را بجرم بیان نظراتی که میلیون ها نفر از مردم با شرکت در راهپیمایی های اعتراضی پس ازانتخابات۸۸ به صراحت اعلام کرده بودند محاکمه کنید؟

آنچه می توانست مرهمی براین زخم کهن اجتماعی باشد این بود که یکبارهم که شده مردم شاهد بررسی عادلانه و شفاف موضوع و شنیدن سخنان دوطرف ماجرا باشندکه متاسفانه تا این مرحله محقق نگشته است.

ما از مسولین محترم قضایی و نیز قاضی محترم دادگاه تجدیدنظرمی خواهیم در فرصت آینده و درمرحله‌ی رسیدگی به دادخواست تجدیدنظر، این نقایص رابرطرف نموده و به حکمی عادلانه و بارسیدگی دقیق، شفاف و تمام عیار به ادله و دفاعیات متهم و ازجمله اخذ نظر شهود مورد درخواست متهم اقدام نمایند و مردم نوید اصلاحات قضایی و بهبود رویکرد ها در رسیدگی علنی به اتهامات سیاسی را تجربه کنند.

ما براین باوریم رسیدگی عادلانه و حتی اثبات احتمالی تخلفات بعضی از دست اندرکاران یا اثبات نادرستی تصورات معترضین بهترین راه بازگشت اعتماد عمومی به نظام وبهترین مشوق برای استقبال هرچه بهتر مردم از انتخابات اینده است و این مطلوب ترین راهکار درتقویت انسجام اجتماعی در مواجهه با خطرات پیش رو است./Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.