سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وقتی متهم به فساد با طلبکاری از امضای قرار آزادی خویش استنکاف می‌کند...

وقتی متهم به فساد با طلبکاری از امضای قرار آزادی خویش استنکاف می‌کند

چکیده :هنوز به طور دقیق مشخص نیست چرا این نماینده مجلس که حتی مصونیت های قضایی دارد بازداشت می‌شود. احمد توکلی در نامه خود اشاره می کند به اینکه با او معامله ای فراتر از یک شهروند کرده‌اند: «ممکن است گفته شود متهم نماینده مجلس است و به قولش وفا می‌کند. وقتی او متهم است، اگر اتهامات درست بوده باشد، شرافتی در کار نیست که به اتکای آن قولی پذیرفته شود....


احمد توکلی نماینده سابق مجلس و رئیس ان جی او دیدبان شفافیت، در نامه ای به رئیس قوه قضائیه مسائل عجیبی را در مورد بازداشت و نحوه آزادی نماینده اصولگرای ابهر مطرح کرده است.

براساس نامه‌ی توکلی این نماینده با قرار وثیقه ۵ میلیاردی به زندان رفته، اما با تغییر این قرار به «قول شرف» آزاد شده است. توکلی می گوید در پرونده او «بحث سوءاستفاده مالی مطرح است»

از قرار معلوم چهارشنبه ۱۹ تیرماه آقای محمد عزیزی، نماینده ابهر از طریق هیئت رئیسه مجلس به دادسرا فراخوانده میشود. پس از تحقیقات اولیه برای وی قرار تأمین وثیقه ۵ میلیارد تومانی صادر شده اما چون متهم از تأمین وثیقه خودداری کرد، روانه اوین می شود.

احمد توکلی در مورد این اتفاق گفته که پس از این «دادستان محترم تهران با قرار صادره مخالفت می‌کند و از بازپرس می‌خواهد آن را به قرارِ «التزام به حضور با قول شرف»، یعنی نازل‌ترین نوع قرار تأمین، تبدیل کند. بازپرس نیز می‌پذیرد.»

توکلی معتقد است که این کار تعمدا برای «آزاد ساختن متهم فساد به صورت شبانه انجام شده است.» او می نویسد: «وصول نامه قرار جدید به زندان با این تغییر نامتعارف و غیرمعقول قرار تأمین، کسانی را که مطلع می‌شدند، متحیر می‌ساخت. قصد این بود که متهم به فساد همان شبانه آزاد شود. البته متهم صاحب منصب با تکبر حاضر به امضای قرار نمی‌شود و در بازداشت می‌ماند. حیرت‌آورترین قسمت این ماجرا این است که ظهر پنجشنبه ۲۰ تیرماه دادستان محترم تهران به بازداشتگاه می‌رود تا متهم به مفاسد اقتصادی را راضی کند به منزل تشریف ببرند!»

نماینده بازداشت شده کیست؟

محمد عزیزی نماینده شهرستان ابهر از استان زنجان است. ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ خبرگزاری اصوگرای مهر در مورد او نوشت: “محمد عزیزی از شهرداران سابق زنجان که منتسب به طیف اصولگرایان است. او از سال از سال ۱۳۸۶ لغایت ۱۳۸۸ شهردار زنجان بود. متولد فروردین ماه ۱۳۵۴ است و لیسانس علوم سیاسی، فوق لیسانس مدیریت شهری دارد. براساس رزومه او در سایت مجلس دانشجوی دکترا در رشته مدیریت آموزشی در دانشگاه پیام نوراست. ”

او مدتی مدیر اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و گلستان بود. بعد ها در دوران احمدی نژاد به شهرداری تهران می آید. معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵، قائم مقام منطقه ۱۶ شهرداری تهران میشود. پس از آن در بحبوحه انتخابات ۸۸ فرماندار شهرستان ابهر و سپس، شهردار زنجان بود که همواره احمدی نژادی ها به اینکه زنجان از حامیان احمدی نژاد است افتخار می کنند. پس از آن نیز مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت های وقت بود.
چرا عزیزی دستگیر شد؟

هنوز به طور دقیق مشخص نیست چرا این نماینده مجلس که حتی مصونیت های قضایی دارد بازداشت می‌شود. احمد توکلی در نامه خود اشاره می کند به اینکه با او معامله ای فراتر از یک شهروند کرده‌اند: «ممکن است گفته شود متهم نماینده مجلس است و به قولش وفا می‌کند. وقتی او متهم است، اگر اتهامات درست بوده باشد، شرافتی در کار نیست که به اتکای آن قولی پذیرفته شود. »

او با طرح این پرسش که «فرار خاوری به کانادا چه آسیبی به آبروی نظام زد؟» فاش می کند که خاوری «هم با وساطت وزیر ذیربط وقت، از بازداشت رسته بود.

وقتی متهم به فساد با طلبکاری از امضای قرار آزادی خویش استنکاف می‌کند، چه مصلحت یا مقصودی در کار است که منزلت دادستان پایتخت این چنین فروکاسته می‌شود؟ دادستان برای دیدن متهم روانه بازداشتگاه می‌گردد تا او را به امضای قرار التزام راضی کند.

پاییز سال قبل که التهابات ارزی آغاز گشت، پوشک در کشور نایاب شد همان زمان فیلمی در فضای مجازی از سخنرانی پناهیان منتشر و دست به دست شد که در آن وی از یک واحد تولیدی در استان زنجان صحبت می‌کرد که با حمایت یکی از نمایندگان مجلس، تمام بازار را در اختیار گرفته است.»

نامه های عزیزی در حمایت از این شرکت برای ترخیص کالا منتشر شد. اما او در پاسخ گفته بود: «اصلا من برای ۱۰۰کارخانه از این نامه‌ها زده‌ام، تنها شرکت پارس حیات نیست و این نامه‌ها نیز برای حمایت از تولید بوده است. یک سفر خارجی که نماینده مردم زنجان، مدیرعامل شهرک صنعتی، معاون وی، استاندار و معاون استاندار هم به آن دعوت بودند؛ مگر چه مشکلی داشته است؟»

🔹مسئولان قضایی هنوز در مورد فسادی که منجر به بازداشت این نماینده شده است توضیح نداده اند./امتدادDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.