سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گران‌نمایی صدبرابری یک ملک در فساد بانک سرمایه/ پای آقازاده‌ای دیگر به میان آمد...

گران‌نمایی صدبرابری یک ملک در فساد بانک سرمایه/ پای آقازاده‌ای دیگر به میان آمد

چکیده :نام سیداحمد هاشمی شاهرودی در این پرونده وجود دارد. برخی آن را فرزند آیت الله شاهرودی رئیس پیشین قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام و برخی برادرزاده وی معرفی می‌کنند. او به همراه امامی (سرمایه گذار سریال شهرزاد) با این وثیقه وام کلانی دریافت کردند. اما از آنجا که وثیقه‌ی آنها ارزشی نداشت اقساط خود را پرداخت نمی کردند. بعدها نیز خواهان بخشودگی در جریمه۶ درصدی شدند و جالب اینکه به اعتبار گفته های بیرانوند مورد بخشش هم قرار می گیرند. او گفته است: «آقای زاهدی مدیر اعتبارات در وقت خودشان توضیح دهند که چرا کل وجه التزام را که شامل اصل سود و جرائم است بخشیده‌اند.» امتداد در گزارش دیگری به طور مفصل به ردپای سیداحمد هاشمی شاهرودی در پرونده بانک سرمایه...


درجریان دادگاه روز چهارشنبه‌ی بانک سرمایه، خیرالله بیرانوند مدیرعامل اسبق این بانک پس از تفهیم اتهام به ارائه دفاعیات خود پرداخت و ضمن رد اتهامات وارده معتقد بود جمعی از افراد علیه او در بانک «توطئه کردند.»

او سپس به ذکر شواهدی از این توطئه پرداخت و ضمن ارائه مدارک آن به قاضی مسعودی مقام می گوید: “در تهاتر ملک لواسان که متعلق به آقایان شاهرودی و امامی بود گزارش کارشناسی این ملک برخلاف روال در بانکها با عنوان مدیرعامل پاسخ داده شده است و با توجه به اینکه من آن را رویت نکردم و هیچگاه در اتوماسیون بانک وارد نشده بود آن را یک توطئه علیه خود می‌دانم.”

وی در توضیحات بیشتری در باره این نامه گفت: “در این نامه ارزش ملک ۴۵ میلیارد تومان کارشناسی شده است اما در نامه بعدی با همان شماره نامه، اما با کارشناسانی متفاوت و امضای آقایان زاهدی و فاروغی ارزش ملک مذکور ۲۰۵ میلیارد تومان کارشناسی شده و در پرونده گذاشته شده است.” (تسنیم، ۱۲ تیر ۹۸)

ملکی که ارزش آن از ۲۵ میلیارد با گذاشتن تنها یک صفر در میان دو رقم ۲۰۵میلیارد ارزشگذاری می شود، از سوی این افراد برای دریافت وام کلان وثیقه گذاری شده است. نکته مهم این است که رفته رفته پای نزدیکان آیت الله هاشمی شاهرودی نیز به این پرونده باز شده است و جزئیاتی از آن در جریان دادگاه در حال علنی شدن است.

نام سیداحمد هاشمی شاهرودی در این پرونده وجود دارد. برخی آن را فرزند آیت الله شاهرودی رئیس پیشین قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام و برخی برادرزاده وی معرفی می‌کنند. او به همراه امامی (سرمایه گذار سریال شهرزاد) با این وثیقه وام کلانی دریافت کردند. اما از آنجا که وثیقه‌ی آنها ارزشی نداشت اقساط خود را پرداخت نمی کردند. بعدها نیز خواهان بخشودگی در جریمه۶ درصدی شدند و جالب اینکه به اعتبار گفته های بیرانوند مورد بخشش هم قرار می گیرند. او گفته است: «آقای زاهدی مدیر اعتبارات در وقت خودشان توضیح دهند که چرا کل وجه التزام را که شامل اصل سود و جرائم است بخشیده‌اند.» امتداد در گزارش دیگری به طور مفصل به ردپای سیداحمد هاشمی شاهرودی در پرونده بانک سرمایه می‌پردازد./امتدادDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.