سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکم دادگاه محمدرضا خاتمی در خصوص اثبات تقلب در انتخابات سال ۸۸ صادر شد...

حکم دادگاه محمدرضا خاتمی در خصوص اثبات تقلب در انتخابات سال ۸۸ صادر شد

چکیده :سماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز خود در پاسخ به این سوال که رسیدگی به شکایت محمدرضا خاتمی به کجا رسیده، گفت: این پرونده در دادگاه با حضور متهم و وکلای ا‌و و بطور علنی رسیدگی شد. دادگاه رای را صادر کرده و باید در همین هفته ابلاغ می‌شد. اما قاضی رسیدگی کننده به مرخصی رفته...


کلمه -گروه خبر: اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز خود در پاسخ به این سوال که رسیدگی به شکایت محمدرضا خاتمی به کجا رسیده، گفت: این پرونده در دادگاه با حضور متهم و وکلای ا‌و و بطور علنی رسیدگی شد. دادگاه رای را صادر کرده و باید در همین هفته ابلاغ می‌شد. اما قاضی رسیدگی کننده به مرخصی رفته است.

نسخه دست نویس رای صادره به امضای قاضی رسیده اما نسخه تایپ شده آن نیازمند امضای قاضی است که هنوز انجام نشده.

رای صادره غیر قطعی و قابل تجدیدنظر است.

به گزارش کلمه، سال گذشته محمد رضا خاتمی در گفت و گو با رسانه‌ی بسیج دانشجویی، از تقلب هشت میلیونی در انتخابات خرداد سال ۸۸ گفت. این گفت و گو بالافاصله منجر به اعلام جرم علیه دبیرکل سابق حزب مشارکت شد.

در سال جاری نیز سه جلسه دادگاه برای سیدمحمدرضا خاتمی تشکیل شد که وی در این دادگاه‌ها، با ارائه مدارک و مستندات کافی ادله‌ی خود در خصوص وقوع هشت میلیون تقلب در انتخابات سال ۸۸ را ارائه کرد؛ هرچند چون همیشه این ادله و اسناد و مدارک از سوی دیدگاه دیده و شنیده نشد و نهایتا قطبی نماینده دادستان به قرائت بیانیه سیاسی قوه قضاییه در قالب دفاعیه پرداخت.

از نکات جالب توجه این دادگاه، این بود که محمد رضا خاتمی با وجود علنی بودن دادگاه اجازه انتشار دفاعیات خود را پیدا نکرد اما خبرگزاری های امنیتی چون فارس و مشرق توانستند دفاعیات نماینده دادستان را منتشر کنند.

یکی دیگر از نکات جالب این دادگاه نیز در اظهارات سخنگوی قوه قضاییه مستتر است. به نظر میرسد دستگاه قضایی به شدت پیگیر این حکم است چراکه تاکنون سابقه نداشته انقدر باجزییات سخنگو از مراحل تایپ و مرخصی قاضی و نحوه صدور حکم بگوید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.